Strona główna

Rada nadzorcza basenu szuka prezesa i polemizuje z radnymi

Rada nadzorcza basenu szuka prezesa i polemizuje z radnymi

2017-03-16 14:33:13  |  Monika Szymecka, fot. (aw)

Kandydaci do kierowania centrum sportowym, w tym basenem, pilnie poszukiwani. Po serii wpadek dotychczasowego prezesa na czele ze skażeniem bakteriologicznym basenu i ukrywaniu tego faktu przed klientami organ kontrolny spółki Centrum Park szuka zastępcy Mariusza Palucha. Ten po złożeniu rezygnacji żegna się ze spółką z końcem marca. Tego samego dnia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. W międzyczasie p.o. prezesa będzie Żaneta Janowicz, dyrektor finansowa CP.


Nowego prezesa Centrum Parku rada nadzorcza szukać będzie wśród kandydatów z wyższym wykształceniem z dziedziny ekonomii, zarządzenia lub z tytułem  mgr inżyniera. Trzeba mieć przepracowane minimum pięć lat i co najmniej trzy na stanowisku kierowniczym w firmach, w których pracuje co najmniej 20 osób. Urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. muszą złożyć oświadczenie lustracyjne. Dodatkowo oczekiwana jest dobra znajomość języka angielskiego. Zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną kandydaci będą musieli podczas niej umieć komunikować się w tym obcym języku. Atutem będzie też umiejętność pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Takie doświadczenie trzeba będzie udowodnić stosownym dokumentem. W dodatkowych wymaganiach jest również obowiązek przedstawienia pisemnej koncepcji zarządzania spółką.

Termin składania zgłoszeń upływa 24 marca o godz. 15. Kandydaci mogą osobiście zapoznać się z majątkiem spółki, a w tym celu należy skontaktować się z sekretariatem CP. Rozmowy odbędą się 31 marca.

Rada nadzorcza nie zgadza się też zarzutami komisji rewizyjnej, która winą za całą sytuację związaną z skażeniem basenu groźną dla zdrowia bakterii i brakiem procedur w takim wypadku obarczyła nie tylko prezesa Palucha, ale i radę, która dopuściła się zaniedbań, bo na bieżąco powinna była kontrolować sytuację spółki. - Przedmiotowe zarzuty są dalece nieuprawnione i pozbawione przesłanek merytorycznych. Rada Nadzorcza, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zwłaszcza kodeksem spółek handlowych pomimo posiadania szerokich uprawnień nie jest organem współzarządzającym podmiotem nadzorowanym. W związku z tym nie może ona bezpośrednio ingerować w kompetencje zarządu spółki, który prowadzi sprawy spółki i za to odpowiada - wytyka przewodniczący RN Artur Niewiarowski. Zdaje się jednak nie pamiętać, że po ujawnieniu kiepskiej sytuacji finansowej spółki i wielu nieprawidłowości, to właśnie rada nałożyła na prezesa tzw. kaganiec, ograniczając jego kompetencje, wprowadzając plan naprawczy, a decyzyjność pozostawiając w swoim zakresie.

Niewiarowski zwraca uwagę, że rada "zainicjowała daleko idące postępowanie zmierzające do wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i zarzutów wobec zarządu spółki", ale nie mogła wysuwać wówczas zarzutów pod adresem prezesa, bo to "naruszałoby obowiązującą w polskim prawie zasadę domniemania niewinności".

Śledztwo po zgłoszeniu m.in. wojewódzkiego sanepidu w sprawie wprowadzenia od 3 sierpnia do 1 grudnia 2016 r. niebezpieczeństwa dla zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej obecnością bakterii ropy błękitnej w wodzie niecek chojnickiego basenu wszczęła chojnicka prokuratura, która przekazała sprawę do Słupska. - Nikomu dotąd nie postawiono zarzutów - informuje prokurator rejonowa Renata Krzaczek-Śniegocka. Nie wiadomo, kiedy będzie finał postępowania. - W takiej sprawie o takim zawiłym charakterze, bo to jest sprawa nietuzinkowa, trzy miesiące to jeszcze nie jest długo. Proszę pytać za miesiąc, dwa - dodaje słupska prokurator.

Całość oświadczenia RN dostępna jest na stronie CP

Odp. k. rewizyjnej na ośw. RN

Treść ogłoszenia o konkursie na prezesa CP

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl