Strona główna

Bezpłatne porady prawne także dla ciężarnych

Bezpłatne porady prawne także dla ciężarnych

2017-03-14 15:07:26  |  Monika Szymecka

Nieodpłatne punkty pomocy prawnej poszerzają wachlarz obywateli, którzy mogą bezpłatnie skorzystać z fachowej porady. Ale prawnikom zdarza się i tak odprawić klientów z kwitkiem.

 

 


To zadanie zlecone przez administrację rządową w powiecie chojnickim jest realizowane w czterech punktach. Dwa z nich znajdują się w budynku starostwa powiatowego oraz w Czersku i Brusach.  Biura działają przeszło rok, a w ubiegłym z pomocy prawników skorzystano ponad 900 razy. Wachlarz jest nieco szerszy od stycznia, bo po bezpłatną poradę w zakresie praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych mogą udać się kobiety w ciąży.

- Myślę, że gdyby nie było tzw. komu się należy, tego katalogu, to tych porad mogłoby być więcej. Ale jest jak jest i nie jest to nasz wymysł - przyznaje starosta Stanisław Skaja.

Link do Mp3 (- Myślę, że gyby nie było komu się należy...)


Zgodnie z ustawą po pomoc prawną do czterech punktów na terenie powiatu chojnickiego w zeszłym roku mogły zgłaszać się osoby poniżej 26. roku życia oraz powyżej 65., klienci pomocy społecznej, posiadacze karty dużej rodziny, kombatanci i weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. W 2016 roku prawnicy i radcowie prawni w czterech biurach w powiecie udzielili łącznie 906 porad. Najwięcej z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego czy alimentów. Jak przyznaje starosta, zdarzało się, że odprawiali mieszkańców z kwitkiem, bo ci nie łapali się na bezpłatną pomoc. A żeby ją otrzymać, trzeba udokumentować swoją sytuację.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl