Zawody amatorów w tenisie stołowym i turniej o puchar burmistrza Czarnego

2017-03-07 09:37:25  |  oprac. red., fot. nadesłane

Weekend dla sympatyków celuloidowej piłeczki jest czasem wytężonej pracy. W sobotę (4.03) chojniccy tenisiści z powodzeniem rywalizowali w turnieju amatorów w Sępólnie Krajeńskim. Dnia następnego walczyli przy stołach w Czarnem.

Turniej Tenisa Stołowego Amatorów w Sępólnie Krajeńskim odbył się na hali spotowej Krajna Arena. Rozegrany został w 6 kat.: dzieci (5 zawodników), chłopcy gimnazjum(11), szkoły podstawowe (6), kobiety open (4), mężczyźni open (15), mikst (6).

Chojnicki klub UKS”ÓSEMKĘ” THERAPEUTICA/BB AUTO/NEW HOUSE reprezentowali: Mateusz i Maksymilian Żychlińscy, Arkadiusz Domachowski, Maciej Pawlak, Sławomir Wilczek, Łukasz Łysak, Jacek Kaczmarek i w kat. MIKST Iwona Gadomska.

W kat. OPEN Mężczyźni pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy z Klubu UKS „ÓSEMKA” THERAPEUTICA/BB AUTO/NEW HOUSE: 1. Mateusz Żychliński, 2. Maciej Pawlak, 3. Arkadiusz Domachowski, 4. Jacek Kaczmarek.
Sławomir Wilczek uplasował się w przedziale 8-9, Łukasz Łysak na pozycji 9-12.
W kat. Chłopcy Gimnazjum I miejsce zajął Maksymilian Żychliński.
W kategorii MIKST I miejsce zajęli Arkadiusz Domachowski w parze z Justyną Licą (zawodniczka z Sępólna Kraj.), III miejsce Iwona Gadomska i Sławomir Wilczek.

W niedzielę 5 marca w Czarnym odbył się ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Czarnego. Rozegrany został w 4 kategoriach : Juniorzy(9), Kobiety Open (5), Mężczyźni Open (24), Seniorzy50+ (21).

UKS”ÓSEMKĘ”THERAPEUTICA/BB AUTO/ NEW HOUSE reprezentowali: Iwona Gadomska, Michał Brieger, Sławomir Januszewski, Sławomir Wilczek, Łukasz Łysak, Piotr Mojka, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński, Leszek Jodaniewski.

W kat. Open Mężczyźni, bardzo silnie obstawionej, po długich i trudnych pojedynkach, III miejsce wywalczył Piotr Mojka, V miejsce Sławomir Januszewski, VI miejsce Michał Brieger. Mateusz Żychliński, Łukasz Łysak, Sławomir Wilczek uplasowali się w przedziale 17-24. Maksymilian Żychliński w kat. Juniorzy zajął V miejsce.

W kat.Seniorzy 50+ równie silnie obstawionej kategorii III miejsce zajął Leszek Jodaniewski. W tejże grupie bardzo dobrze wypadł Piotr Kamiński, zawodnik z Zamartego zajmując VI miejsce.

W kat. Kobiety Open Iwona Gadomska zajęła II miejsce.