Strona główna

Uwaga rolnicy! Można uzyskać pomoc, ale trzeba się spieszyć

Uwaga rolnicy! Można uzyskać pomoc, ale trzeba się spieszyć

2016-12-02 08:21:31  |  Monika Szymecka

Do 5 grudnia ARiMR przyjmuje wnioski rolników, których uprawy ucierpiały. - W przypadku gminy Chojnice to skutki z tytułu złego przezimowania upraw, czyli wymarznięcia - mówi Andrzej Brunka, dyrektor wydziału rolnictwa w UG.- Pomoc będzie dotyczyła rolników, którzy zgłosili takie szkody i komisja gminna takie szacowanie przeprowadziła. W wyniku tego stwierdzono, że w danej uprawie powstała szkoda w wysokości co najmniej 50 % - informuje dyrektor Brunka i dodaje, że w gminie takich sytuacji jest bardzo dużo. Powiatowy oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. Kościerskiej 10 (budynek byłej Telekomunikacji) o pomocy dla rolników, którzy w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych ponieśli straty w uprawach rolnych poinformował urząd z końcem listopada. Czasu jest bardzo mało, bo tylko do 5 grudnia przyjmowane są wnioski.

- Dostać można 400 zł do hektara uprawy, w której ta strata wystąpiła pod warunkiem, że co najmniej 50 % upraw było ubezpieczonych. Bez polisy wypłata wyniesie 200 zł - wyjaśnia Andrzej Brunka.

Bliższe informacje oraz formularze wniosków wraz z niezbędnymi załącznikami są dostępne na stronie internetowej ARiMR lub bezpośrednio w oddziale.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl