Udane mistrzostwa dla żeglarzy ChKŻ

2016-09-27 10:56:24  |  Tekst Łukasz Dzięcielski, fot. Robert Hajduk i Jacek Kwiatkowski

Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego dobrze spisali się na Mistrzostwach Polski. Tytuł mistrzowski obroniła Irmina Mrózek-Gliszczynska. Magda Kwaśna zdobyła srebro w klasyfikacji Młodzieżowej.

Gdy opadły już emocje po Igrzyskach Olimpijskich w Rio, przyszła pora do dalszej pracy, tym razem na arenie krajowej. Irmina Mrózek-Gliszczynska (ChKŻ) wraz z Agnieszką Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) udowodniły, że ciągle są na fali. Podczas Mistrzostw Polski w klasach olimpijskich (Gdańsk, 22-25.09.2016 r.) pokazały, że w kraju, w klasie 470, nie mają sobie równych i zdecydowanie zdobyły złote medale w klasyfikacji ogólnej oraz kobiet.

Na 9 wyścigów wygrały 4 oraz wyścig medalowy. V-ce mistrzami Polski zostali Maciej Sapiejka i Adam Krefft z SEJK POGOŃ Szczecin/WCSS. Na trzecim miejscu zakończyła regaty była załoga ChKŻ Chojnice w składzie Karol Jączkowski i Artur Baranowski, która obecnie startuje w barwach AZS AWFiS Gdańsk (2 miejsce w klasyfikacji mężczyzn)

W klasie Laser Radial rywalizowała Magda Kwaśna, która po zdobyciu w zeszłym tygodniu złotego
medalu MP Juniorów, miała ochotę na kolejne złoto. Stanęła na podium, jednak na jej szyi niestety nie zawisło złoto lecz srebro w klasyfikacji Młodzieżowej. W klasyfikacji ogólnej Magda zajęła 3 miejsce. Zwyciężyła Białorusinka Tatiana Drozdovskaya, która nie liczyła się w klasyfikacji MP. Mistrzynią Polski została Agata Barwińska z MOS SSW Iława.

Słabszy występ, z powodu choroby, zaliczył w klasie Laser Standard Damian Kosmalski. Zajął on 23 miejsce (13 miejsce w klasyfikacji Młodzieżowej). Mistrzem Polski w tej klasie został były zawodnik ChKŻ Chojnice Kacper Ziemiński z SEJK POGOŃ Szczecin. Srebrnym medalistą został Filip Ciszkiewicz z MKŻ ARKA Gdynia (złoty medal w klasyfikacji Młodzieżowej), natomiast brąz zdobył Tadeusz Kubiak z SEJK POGOŃ Szczecin.

Także Mikołaj Lahn, były nasz zawodnik, obecnie reprezentujący barwy UKŻ WIKING Toruń, zdobył złoty medal w klasyfikacji Młodzieżowej w klasie Finn. W klasyfikacji ogólnej zajął 2 miejsce, zwyciężył Piotr Kula z GKŻ Gdańsk.