Strona główna

W ratuszu czekają na wnioski na stypendia kulturalne

W ratuszu czekają na wnioski na stypendia kulturalne

2016-09-23 15:48:57  |  Monika Szymecka

Twórcy i animatorzy kultury mają dwa tygodnie by złożyć wniosek o stypendia do magistratu. Burmistrz zaprasza też chętnych do pracy w komisji, która oceni komu i ile dać.

 

Pula na stypendia do końca tego roku wynosi 30 tys. zł. Do 7 października ratusz czeka na wnioski. Ogłoszenie o naborze nie stawia warunku, iż wnioskujący musi być z Chojnic. Ale burmistrz Arseniusz Finster zapytany o ten zapis odpowiada: - My realizujemy stypendia dla mieszkańców Chojnic. To logika wskazuje. Bo przepraszam pan Marek Torzewski się może zgłosić po stypendium. Tenor procesuje się z Promocją Regionu Chojnickiego i Bogdanem Durajem, właścicielem jednej z chojnickich stron internetowych, zarzucając kradzież i rozposzechnianie jego wizerunku i dorobku artystycznego bez zgody.

Link do Mp3 (- My realizujemy stypendia dla mieszkańców Chojnic...)

Sam projekt w obszarze kultury oczywście musi być realizowany w Chojnicach, a "stypendia mają zachęcać przedstawicieli sektora kultury, młodych lub ze znaczącym dorobkiem do wybierania Chojnic jako miejsca działań". Ustalono, że stypendia mogą być przyznawane w dziewięciu dziedzinach: film, teatr, muzyka, taniec, literatura, plastyka, fotografia, regionalistyka, opieka nad zabytkami. Urzędnicy zapisali także, że stypendium będzie przyznawane twórcom i animatorom kultury, któych twórczość wyróżnia się wysokim poziomem artystycznym.

Wnioski rozpatrzy komisja stypendialna. Ich decyzje musi jeszcze zatwierdzić burmistrz, który zachęca wszystkich zainteresowanych do pracy w komisji.
- Będzie moje zarządzenie w przyszłym tygodniu. Kompletujemy skład komisji. Mam uzgodnienie z panią Marzenną Osowicką. Ona jako przedstawiciel opozycji wejdzie w skład tej komisji. Również deklarowali pracę w tej komisji radni Kazimierz Jaruszewski i Jacek Klajna. Do komisji dokoptuję jeszcze dwie osoby z urzędu miejskiego zajmujące się tym obszarem. I deklaruję otwartość do pracy w komisji dla osób, które są zainteresowane tą pracą. Jeżeli takie są, to uprzejmie proszę o kontakt ze mną.

Link do Mp3 (- Będzie moje zarządzenie w przyszłym tygodniu...)

Ogłoszenie o naborze wniosków na stypendia wraz z formularzem znajduje się na stronie miejskiej.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl