Strona główna

Rowerem na Festyn Gocki

Rowerem na Festyn Gocki

2016-09-19 14:33:02  |  Monika Szymecka

W Odrach mamy drugie co do wielkości kręgi kamienne w Europie. Od 9 lat w dzień przesilenia organizowany jest tam Festyn Gocki. W tym roku towarzyszy mu rajd rowerowy. Miejsce jest magiczne, a do tego w sobotę (24.09) zostanie w nim zainscenizowana wioska Gotów, więc warto się wybrać do Czerska, skąd startuje rajd. Z Chojnic także jadą rowerzyści. Mniej wprawieni rower mogą zapakować do pociągu.

 

Start w sobotę o godzinie 10 spod Centrum Informacji Turystycznej w Czersku. Podczas 32-kilometrowej trasy rowerzyści poza Odrami zaliczą także Wojtal, w którym króluje pstrąg. W Odrach w sobotę rządzić będą Goci. Przebrane będą nawet dzieci ze szkoły w Gotelpiu. Na terenie rezerwatu Kamienne Kręgi stanie gocka wioska. Chętni będą mogli zwiedzić rezerwat z przewodnikiem, posmakować lokalnych produktów kulinarnych czy zakupić rękodzieło. Cała impreza ma charakter familijny. Odbędzie się dzień po równonocy jesiennej.


- Miejsce jest naprawdę magiczne. W tym jesiennym przesileniu naprawdę ma wielką urodę. Nie jest to zwykły las, jak by się mogło wydawać. W tym miejscu coś jest, oprócz przyrody, porostów, które są wyjątkowe. Jest to taka perełka, która m.in. doprowadziła do tego, że jak tworzyliśmy rezerwat biosfery Unesco, to ten rezerwat był uznany i punktowany. To jest miejsce naprawdę wyjątkowe. Może nieczęsto odwiedzane przez chojniczan. Tym bardziej zapraszam - zachęca szefowa LGD Sandry Brdy Grażyna Wera - Malatyńska.


Link do Mp3 (- Miejsce jest naprawdę magiczne...)Organizatorem rajdu i festynu są Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy i gmina Czersk. Rowerzyści mogą zapisywać się mailowo biuro@sandrybrdy.pl.

Rowerzyści, którzy chcą popedałować z Chojnic do Czerska, mogą podjechać o godz. 7.30 na parking pod Kauflandem, by ruszyć grupą. Trasa do Czerska będzie wiodła przez Krojanty i Rytel. Droga powrotna taka sama, albo pociągiem.

Pociągi:

Chojnice – Czersk, 07:50 – 08:11

Czersk – Chojnice, 14:52 – 15:19, 16:31 – 16:59, 17:59 – 18:22.

Cena biletu w jedną stronę wraz z rowerem wynosi 15,20 zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl