Strona główna

1,8 mln zł na siedem szkół

1,8 mln zł na siedem szkół

2016-09-14 13:23:51  |  Monika Szymecka

To kwota dotacji projektu edukacyjnego pn. "Wiem więcej - mogę więcej" realizowanego we wszystkich placówkach, których organem prowadzącym jest ratusz. Czas jego trwania to cztery semestry. Na dłużej natomiast pozostanie w szkołach zakupiony z dotacji sprzęt.


1,9 mln zł to wartość projektu, który zakłada podniesienie jakości kształcenia. 1,8 mln to kwota unijnej dotacji. - Wkład własny wynosi tylko 5 % i są nim sale, które będziemy udostępniać na realizację tego programu - wyjaśnia burmistrz Arseniusz Finster.

W siedmiu szkołach (podstawówkach i gimnazjach) łącznie objętych programem będzie 1570 uczniów. Ci będą uczestniczyli w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających uzdolnienia, specjalistycznych warsztatach czy doradztwie edukacyjno-zawodowym. Skorzystają także nauczyciele. Ponad 180 nauczycieli podniesie swoje kwalifikacje na warsztatach, szkoleniach czy studiach podyplomowych.

Do miejskich szkół trafi też sprzęt. - Zakupimy siedem pracowni przyrodniczych (86 tys. zł), dodatkowe ich wyposażenie (23 tys. zł), tablice interaktywne (26 sztuk za 104 tys. zł), 85 laptopów (195 tys. zł), tablety (3 za 3 tys. zł), rzutniki multimedialne (22 szt. za 39 tys. zł), kamery cyfrowe (7 szt. za 10,5 tys. zł), pomoce specjalistyczne do indywidualizacji pracy z uczniem (16 zestawów za 101 tys. zł) - wymienia włodarz Chojnic. - Ten sprzęt w naszych szkołach pozostanie. Cieszę się z tego faktu.

Projekt "Wiem więcej - mogę więcej" przygotowywał p.o. dyrektora w wydziale edukacji Grzegorz Czarnowski. Jego realizacja startuje już w tym roku szkolnym i potrwa do 30 czerwca 2018 r.

Link do Mp3 (- Zakupimy siedem pracowni...)- Ilość uczniów spada, a takie programy ratują też wymiar godzin nauczycieli w szkołach - przyznaje burmistrz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl