XXI Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby

2016-08-23 09:37:27  |  Iwona Gadomska

Pamiątkowe zdjęcie chojnickich tenisistów z rodzicami naszego olimpijczyka Andrzeja Grubby.

W niedzielę 21 sierpnia 2016 r. w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim rozegrany został XXI Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby – XII Memoriał.

Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży.

W turnieju wzięli udział zawodnicy z prawie każdego regionu Polski.

Zawody rozegrane zostały w pięciu kategoriach: Amatorzy, Amatorki, Seniorzy (aktualnie lub w przeszłości zrzeszeni w PZTS), Seniorki (aktualnie lub w przeszłości zrzeszone w PZTS), Weterani (powyżej 40 lat i aktualnie lub w przeszłości zrzeszeni w PZTS). Łącznie wystartowało ponad 100 zawodników.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA/BB Auto Chojnice w kategorii Amator reprezentowali: bracia Maksymilian i Mateusz Żychlińscy. W kategorii Weteran: Arkadiusz Domachowski. W kategorii Seniorzy: Michał Brieger. W Amatorkach startowała Iwona Gadomska.

Michał Brieger rywalizujący w najliczniejszej i najsilniej obstawionej kategorii nie miał łatwo. Stoczył kilka zaciętych pojedynków z zawodnikami na co dzień grającymi w pierwszej i drugiej lidze oraz w ekstraklasie. Zmagania zakończył na miejscu 13-16. Rywalizacja Weteranów również stała na bardzo wysokim poziomie. Arkadiusz Domachowski po kilku pięciosetowych meczach uplasował się na miejscu 9-12.

Bracia Żychlińscy w kat. Amator również zajęli miejsca w przedziale 13-16. Na uwagę zasługuje fakt, iż na co dzień Maksymilian Żychliński grający w młodszej kategorii ( do 15 lat), na tym turnieju mierzył się z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Iwona Gadomska rywalizująca w nielicznej grupie Amatorek zajęła I miejsce na podium. Odebrała zwycięstwo swojej przeciwniczce z ubiegłego roku.

Po zakończeniu turnieju w każdej kategorii pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowo na koniec zawodów wśród wszystkich zawodników rozlosowano kilkanaście nagród rzeczowych.