Patryk z medalem Mistrzostw Polski

2016-08-22 11:40:53  |  Łukasz Dzięcielski Chojnicki Klub Żeglarski

Olimpiada w Rio powoli się kończy, jednak młodsi żeglarze mają swoją olimpiadę, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tym roku była to już XXII edycja tych regat, które odbyły się w Pucku w dniach 18-21.08.2016 r. Zawodnicy rywalizowali w klasach Optimist oraz Laser 4,7. Optimiści ChKŻ Chojnice pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Najlepszy w naszej ekipie był Patryk Kosmalski, który po zaciętej walce wywalczył brązowy medal w klasyfikacji chłopców. Bardzo niewiele zabrakło mu do srebra, tylko 3 pkt. Mistrzem Polski został Kamil Manowiecki z YKP Gdynia przed Rafałem Pogorzelskim z NAUTICUS YC Olsztyn.

Na bardzo dobrym 6. miejscu zakończył regaty Mateusz Grzempa. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
46 m. Kacper Żywiczka
52 m. Jan Krawczyk
59 m. Wojciech Kikmunter

W klasyfikacji dziewcząt w kl. Optimist Mistrzynią Polski została Gabriela Czapska zawodniczka KS SPÓJNIA Warszawa przed Polą Dzik z YKP Gdynia i Zofią Burską z JKW Poznań. Zawodniczka ChKŻ Chojnice Laura Szulc zakończyła zmagania na 11 pozycji. Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy zajęła 10 miejsce.

W klasie Laser 4,7 U16 dziewcząt Oliwia Laskowska z ChKŻ Chojnice zajęła 17 miejsce. Natomiast w klasie Laser 4,7 U18 Chłopców nasi zawodnicy zakończyli regaty na następujących miejscach: