Strona główna

Artyści uwiedli publikę

Artyści uwiedli publikę

2016-08-14 09:01:10  |  Agata Wiśniewska

 

Nie mogło być inaczej skoro na scenie pojawiły się piękne sopranistki i przystojni tenorzy. Do tego Marek Czekała z Orkiestrą im. Johanna Straussa. Pierwszy wieczór chojnickich Nocy Operetkowych upłynął pod znakiem największych światowych przebojów. Dzisiaj z kolei artyści przeniosą nas w klimat kawiarenki lat 20-tych.
Muzyka włoska, grecka, hiszpańska, angielska, rosyjska i żydowska wybrzmiała w sobotni wieczór w Fosie Miejskiej. W koncercie pn. "La Luna Rossa" zaprezentowało się aż ośmiu artystów tworzących zespół Diamanti. Swoim sopranem czarowały Emilia Zielińska, Sylwia Strugińska, Aleksandra Pokrywczyńska i Aleksandra Wiwała. Szybsze bicie serca u płci pięknej wywołali z kolei tenorzy Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Orkiestrze im. Johanna Straussa dyrygował niezawodny Marek Czekała, który i tym razem pełnił rolę konferansjera wspólnie z Emilią Czekałą.
Artyści doborem repertuaru doskonale dozowali emocje fanom operetki. Dodatkowego dreszczyku dodawał wiatr, który choć przekornie porywał nuty artystom, to tak jak w przypadku utworu "Hava Nagila" był swoistą kropką nad "i". I nie wolno tutaj zapominać także o publice, która od początku rozpoczęcia imprezy stała się jej integralną częścią i tak jak trzeba karmiła artystów oklaskami.
Dla Judyty i Batrosza Trzeciaków wczorajsza impreza, była przerywnikiem w ich weselu. Do albumu z uroczystości dołożą zdjęcie z zespołem Diamanti oraz Emilią i Markiem Czekała.
Drugi z operetkowych koncertów "Cafe Bodo" już dzisiaj o godz. 20.00. - Zabierzmy ze sobą długie rękawiczki, szale boa, wszystko co nas przeniesie w klimat lat 20-tych - zachęca Emilia Czekała, która przeistoczy się w Hankę Ordonównę.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl