Strona główna

Olimpiada z chojnickim akcentem

Olimpiada z chojnickim akcentem

2016-08-06 10:08:50  |  Agata Wiśniewska, fot. POL11 - Skrzypulec & Mrózek Gliszczynska

Załoga POL11. Od lewej Agnieszka Skrzypulec, trener Zdzisław Staniul i Irmina Mrózek Gliszczynska.

W Rio de Janeiro uroczyście otwarto Igrzyska Olimpijskie. Wśród 242 sportowców reprezentujących nasz kraj jest żeglarka z Chojnic Irmina Mrózek Gliszczynska, która wraz z Agnieszką Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) walczyć będzie o medal w klasie 470.

Załoga POL11 niestety nie pojawiła się na ceremonii otwarcia igrzysk. - Po konsultacjach z lekarzem i trenerami zapadła decyzja, że otwarcie będziemy oglądać w telewizorze. To m.in. ze względu na nasze niedawne infekcje - mówi Irmina Mrózek Gliszczynska. Zawodniczka ChKŻ jeszcze przed wyjazdem do Brazylii nie ukrywała, że bardzo chciałaby wyjść na płytę stadionu Maracana wraz z innymi sportowcami.
Do 21 sierpnia o medale w 306 konkurencjach będzie rywalizować około 10,5 tys. sportowców. Irmina i Agnieszka zmagania na wodzie rozpoczną 10 sierpnia.
Biało-czerwoni z olimpiad przywieźli do tej pory 271 medali, w tym 10 z ostatnich igrzysk. Trzymamy kciuki za wszystkich Polaków, niemniej jednak ze zdwojoną mocą kibicować będziemy Irminie i Agnieszce! Was zachęcamy do odwiedzania fanpage'a żeglarek.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl