Strona główna

Kaszuby chwilą zatrzymane

Kaszuby chwilą zatrzymane

2016-06-29 15:47:42  |  Kasia Główczewska

„Kaszëbë sztóta zatrzimóné”, to tytuł I Konkursu Fotograficznego organizowanego przez nasze Technikum nr 3 w Chojnicach. Rozstrzygnięcie tegoż konkursu odbyło się w chojnickim technikum 14 czerwca br.

W pierwszym konkursie wzięło udział 11 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych. Laureatami konkursu zostali:I miejsce – Agnieszka Piekarz (Technikum nr 3 w Chojnicach), II miejsce – Paulina Różyńska (I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach), III miejsce – Natasza Gierszewska (Kaszubskie LO w Brusach). Wyróżnienie – Agata Wera (Kaszubskie LO w Brusach).
Konkursowe prace były bardzo ciekawe i prezentowały wysoki poziom. Ocenione zostały przez komisję w składzie: Tomasz Keler (przewodniczący) i Marcin Piekarski. Były to osoby znające się na fotografii. Marcin Piekarski jest pracownikiem Urzędu Miasta Gminy Brusy oraz świetnym fotografem i grafikiem, zaangażowanym w rozwój kultury kaszubskiej. Natomiast Tomasz Keler jest społecznikiem, fotografem, fotoreporterem i fotoedytorem ukazującego się w latach 2007-2013  czasopisma „Kurier Obywatelski”, autorem kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych.
Laureatom konkursu nagrody wręczały: pani Celina Zielinska-Lorek – wicedyrektor Technikum nr 3 oraz pani Janina Kosiedowska – członkini Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chojnicach. Każda osoba biorąca udział w konkursie krótko opowiedziała też o swoim zdjęciu: co było tematem pracy i gdzie powstało zdjęcie. Uroczysty finał konkursu ubogacił występ Zespołu Ludowego „Bławatki” z Chojnic na czele z panem Leszkiem Karasiewiczem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkursowych prac będzie znacznie więcej i jeszcze trudniej Komisja będzie podejmować jednomyślne decyzje.
Prace konkursowe można obejrzeć w Technikum nr 3, ale będzie je można jeszcze zobaczyć podczas Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, które odbędą się w październiku tego roku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl