Strona główna

'Szukając Vivian Maier'. Wygraj bilety

'Szukając Vivian Maier'. Wygraj bilety

2016-06-17 07:48:01  |  ChCK, oprac. mz

Film przedstawia niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. DKF zaprasza do kina ChCK 20 czerwca o godz. 19:00. Bilet 10 zł, a u nas podwójna wejściówka do wygrania.

 

"Szukając Vivian Maier"

reżyseria: John Maloof, Charlie Siskel
scenariusz: John Maloof, Charlie Siskel
gatunek: Biograficzny, Dokumentalny
produkcja: USA
czas trwania: 83 min.

"Szukając Vivian Maier" to film pokazywany na festiwalach całego świata - od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro – przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.

Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie.

Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace.

Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

Link do YouTube

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy film. Rozlosujemy ją spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Szukając Vivian Maier, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do godz. 15.

Rozw. konkursu. Do kina zapraszamy Annę Szynal z Chojnic wraz z osobą towarzyszącą. Bilety do odbioru w kasie ChCK przed seansem. Gratulujemy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl