Strona główna

ZGM w starym szpitalu?

ZGM w starym szpitalu?

2016-05-27 07:02:46  |  Monika Szymecka

Pomysł na dwie przeprowadzki ma burmistrz Chojnic. Od przedsiębiorcy, któremu miasto sprzedało część frontową byłego szpitala, chce dzierżawić biura dla MOPS-u, który znajduje się w innej części tegoż budynku. A w miejsce pomocy społecznej przenieść miejską spółkę ZGM i sprzedać działkę wraz z dotychczasową siedzibą.

 

Przed 10 laty temu Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zaciągnął za kredyt, za który wyremontował część dawnego szpitala i wynajął 664 m2 Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. W grudniu kredyt zostanie spłacony, a Arseniusz Finster myśli już o zmianach, bo uważa, że 64 pracowników pomocy społecznej ma bardzo trudne warunki pracy i zbyt ciasno. Do tego nie ma windy dla klientów. W tę wyposażona jest frontowa część szpitala, do której obejrzenia zaprosił już pracowników MOPS-u, a swoją propozycję zamierza przedstawić radnym przed sesją 13 czerwca. Poza plusami tj. przestronne biura, korytarze i kilka wejść do budynku, są też minusy.

- Podstawowym jest kubatura, bo są to pomieszczenia wysokie, a to wpływa na koszt ogrzewania - nie ukrywa burmistrz. Nie wiadomo, ile właściciel chciałby za wynajem, ale burmistrz Finster stawia granicę 19,25 netto, czyli tyle ile MOPS do tej pory płaci za metr do ZGM-u.
- Nie musimy się spieszyć, bo ewentualną przeprowadzkę planujemy na przełom roku.


- W moim projekcie do kamienicy, w której funkcjonuje MOPS ma się przenieść ZGM. Wówczas ZGM może sprzedać swoją siedzibę, która raczej miastu splendoru nie przynosi. Z opcją budowy budynku usługowo - handlowego. Być może wreszcie doczekamy się w Chojnicach budowy parkingu piętrowego - włodarz snuje plany.

Działka w centrum miasta przy ul. Bankowej, w pobliżu parku, szkoły muzycznej i katolickiej, ma 3,5 tys. m2. - Ten barak znikąłby stamtąd. Mam nadzieję, że nikt nie kupi tej działki, jak zrobiono z szaletem miejskim, że ma czekać na lepsze czasy, bo wówczas ten mój plan spaliłby na panewce.

Link do Mp3 (- W moim projekcie...)

Burmistrz rozmawiał z właścicielem byłego miejskiego obiektu Bogdanem Górskim, który jest zainteresowany i sprzedażą, i dzierżawą. - Sprzedaż nie wchodzi w grę - zaznacza Arseniusz Finster, który chce ulokować przy w budynku także część Chojnickiego Centrum Kultury.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl