Strona główna

Piknik Samorządowca

Piknik Samorządowca

2016-05-25 13:00:38  |  Agata Wiśniewska

Młodzież Zespołu Szkół przy Nowym Mieście wraz z zaproszonymi gośćmi bawiła się dzisiaj na 17. Pikniku Samorządowca, w tym zarapowała pod dyktando Leszka Peplińskiego.


Nie pod chmurką a na hali sportowej Zespołu Szkół odbył się tegoroczny Piknik Samorządowca. - Przez wzgląd  na ewentualne burze uznaliśmy, że tak będzie bezpiecznej - przyznaje opiekunka samorządu uczniowskiego Joanna Biesek.

Do wspólnej zabawy uczniowie liceum i technikum zaprosili samorządowców z regionu i gimnazjalistów.  - To nasze spotkanie jest takim spektakularnym podsumowaniem całego roku - mówi wicedyrektor Zespołu Szkół Olgier Buchwald, który przy okazji dzisiejszej imprezy ogłosił wyniki powiatowego konkursu na prezentację multimedialną "Samorząd Uczniowski - Razem znaczy więcej". Zwyciężyła Weronika Wolska z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. - Bardzo ładna prezentacja, z ankietami. Byliśmy naprawdę pod wrażeniem - chwali zwyciężczynię dyrektor ZS.

Drużyny złożone z samorządowców, przewodniczących rady rodziców i uczniów zmierzyły się ze sobą w teleturnieju Kocham Chojnice. Poza pytaniami o zabytki Chojnic, ulubione miejsca chojniczan pojawiły się także o liczbę zakładów fryzjerskich, czy tras rowerowych.

Na zaproszenie młodych odpowiedzieli m.in. burmistrz Arseniusz Finster, starosta Stanisław Skaja. Pierwszą część imprezy zakończyło spontaniczne wykonanie utworu, który wyszedł spod pióra Leszka Peplińskiego. Polonista z ogólniaka wraz z historykiem Bogdanem Kufflem zasiada w miejskiej radzie.

Link do Mp3 (Moi drodzy i lecimy z koksem. Kochamy Chojnice, kochamy Chojnice)

Wyniki konkursu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Chojnickiego „Samorząd Uczniowski – Razem znaczy więcej!”

Miejsce I
Weronika Wolska - Gimnazjum nr 2 w Chojnicach

Miejsce II
Wiktoria Pawlikowska i Paulina Wojtalewicz - Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
Szymon Myszka i Michał Szczepański – Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach

Miejsce III
Amelia Neumann i Oliwia Ruziewicz – Gimnazjum nr 3 w Chojnicach
Maksymilian Orlikowski i Paweł Kwasigroch - Gimnazjum nr 3 w Chojnicach

Wyróżnienie
Jan Sosiński – Zespół Szkół nr 7 Szkoła Podstawowa

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl