Strona główna

Debata i konsultacje

Debata i konsultacje

2016-05-16 12:20:31  |  oprac.mz

Pierwsza dotyczyć będzie pieniędzy, którymi dysponują mieszkańcy w ramach osiedli. Jej organizatorem jest stowarzyszenie obywatelskie, natomiast konsultacje społeczne przeprowadza właśnie ratusz i dotyczą rewitalizacji wybranego obszaru miasta.

 

Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność zaprasza na debatę o budżetach obywatelskich. Do udziału w dyskusji zaproszony został Andrzej Ciemiński, pełnomocnik burmistrza ds. budżetów osiedlowo-obywatelskich, Mariusz Brunka, radny miejski oraz Jerzy Świerczewski, przewodniczącego osiedla nr 8. Udział w dyskusji zapowiedział również burmistrz Arseniusz Finster. Debata odbędzie się jutro (17.05) o godz. 18 w sali na parterze Szkoły Muzycznej przy  ul. Grunwaldzkiej 6. Organizatorzy serdecznie zapraszają chojniczan do wzięcia w niej udziału.

Tego samego dnia, tylko pół godziny wcześniej w ratuszu odbędzie się spotkanie przybliżające istotę rewitalizacji i pokazujące, w jaki sposób wybrano obszar zdegradowany, czyli tzw. dzielnicę dworcową wraz z ul. Piłsudskiego. 19 maja z kolei urzędnicy zaplanowali warsztaty umożliwiające wymianę wiedzy i pomysłów. Te odbędą się w Chojnickim Centrum Kultury o godz 18.30. Do 1 czerwca można zgłaszać pisemne uwagi do projektu uchwały rady miejskiej ws. wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Chojnicach. Materiały znajdują się na stronie miasta.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl