Strona główna

'Zupa rybna w Odessie'. Rozw. konkursu

'Zupa rybna w Odessie'. Rozw. konkursu

2016-05-04 11:45:17  |  ChCK, oprac. mz

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 12 maja o godz. 19 na spektakl w ramach projektu Teatr Repertuarowy. Przedstawienie "Zupa rybna w Odessie" to wielokrotnie nagradzana opowieść o Janie Karskim. Zapraszamy do konkursu, w którym do wygrania cztery wejściówki.

 

 

Co gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

„ZUPA RYBNA W ODESSIE” w jedyny w swoim rodzaju sposób ujmuje zapis wojennej drogi Karskiego. Jego pogoni za ludzkim życiem i godnością. Jest to także historia o mojej rodzinie. Nazywam się Sebastian Ryś. Mam 29 lat i pochodzę z Wrocławia. Jestem z wykształcenia aktorem, absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.Pozwólcie, że zabiorę Was w podróż po sferze ludzkiej ciekawości, obojętności, oszustwa i zła. Świat „ZUPY RYBNEJ W ODESSIE” to świat, w którym blizny Jana Karskiego prawdziwie zasługują na miano „Blizn Wolności”.

Ujęta w 55-minutową opowieść, historia wojennych losów najsłynniejszego Polskiego Emisariusza. Śledząc jego losy, poznajemy też kulisy decyzji światowych mocarstw, które nie uwierzyły w tragiczną relację Karskiego o zagładzie. W monodramie właśnie uwierzyli, a Karskiemu się udało. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.

„...znakomicie wyinscenizowany i wyreżyserowany, a także brawurowo zagrany przez Sebastiana Rysia...”
„...przejmująca, czuła, emocjonalna wypowiedź aktorska na bardzo ważny temat w pięknie skomponowanej formie teatralnej...”.

Chojnickie Centrum Kultury
Czwartek 12 maja, godz. 19:00
Bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)

UWAGA KONKURS! Mamy dla Was do rozlosowania dwa podwójne zaproszenia. Jeśli chcesz zdobyć wejściówki, napisz mail na adres konkurs@chojnice24.pl w temacie wpisując hasło Zupa rybna, a w treści swoje dane: adres, telefon, imię i nazwisko (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do  7 maja do północy. Losowanie i ogłoszenie zwycięzców dzień później. Zapraszamy do zabawy!

Rozw. konkursu. Zwyciężyły Lucyna Narloch z Chojnic i Sylwia Litke z Wierzchowa. Gratulujemy. Bilety do odbioru w ChCK.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl