Strona główna

Siódme w Pucharze Świata

Siódme w Pucharze Świata

2016-05-02 01:06:14  |  Tekst (aw), fot. facebook POL11 - Skrzypulec & Mrózek

Taką lokatę we francuskim Hyeres wywalczyły Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin). - To był dobry "trening" przed Rio - mówi Irmina.

Wyścig medalowy Pucharu Świata dziewczyny rozpoczęły na siódmej pozycji, a zakończyły na szóstej. Wynik przyniósł Irminie Mrózek Gliszczynskiej i Agnieszce Skrzypulec ostatecznie 7. miejsce w klasie 470. Złoty medal wywalczyły Brytyjki Hannah Mills i Saskia Clark.
- Jak skończyłyśmy Mistrzostwa Świata w lutym powiedziałam trenerowi, że to były jedne z najcięższych regat ostatnio, na co on mi odpowiedział, że do Igrzysk łatwiejszych nie będzie. Nie chciało mi się wierzyć w to, ale co regaty to się potwierdza - mówi Irmina. Teraz chojniczankę i jej sterniczkę czeka spóźniona majówka. - Następnie dwa tygodnie trenowania w Brazylii - informuje zawodniczka ChKŻ.
W niedzielnych wyścigach medalowych zobaczyliśmy aż sześcioro Polaków, w tym dwóch wychowanków Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Irminę Mrózek Gliszczynską i Kacpra Ziemińskiego (obecnie zawodnik Pogoni Szczecin). Złoty medal w klasie RS:X udało się wywalczyć Zofii Noceti-Klepackiej oraz przygotowującemu się do tegorocznych igrzysk Piotrowi Myszce. Na drugim miejscu w tej samej klasie znalazł się Paweł Tarnowski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl