Szczukowski wicemistrzem Polski do lat 18

2016-04-05 14:35:11  |  gruchalateam.pl

W Krakowie zakończyły się trwające blisko tydzień 23. Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. Złotymi medalami i pasami mistrzowskimi podzielili się zawodnicy z 9 klubów. Srebrny medal z Krakowa tym razem przywiezie Piotr Szczukowski 75kg, który w finale po bardzo wyrównanej walce przegrał z pięściarzem KS PACO Lublin Wiktorem Szadkowskim.

Aby awansować do finału, Szczukowski musiał pokonać trzech zawodników. W tym gronie znalazło się dwóch wielokrotnych mistrzów Polski. Tytuł wicemistrza Polski do lat 18 jest sporym osiągnięciem zarówno samego zawodnika jak i trenerów oraz całego klubu. Warto nadmienić iż województwo pomorskie desygnowało do boju 12 zawodników. Brązowy medal zdobył Filip Wąchała Sako Gdańsk, srebrny Piotr Szczukowski Boxing Team Chojnice.

Kolega klubowy Piotra, Patryk Wardyn 91kg pierwszą walkę wygrał w 1. rundzie przez TKO. Natomiast w pojedynku o medal przegrał minimalnie na pkt. Ostatecznie sklasyfikowany został na 5 miejscu.