Strona główna

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Jedź bezpiecznie!

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Jedź bezpiecznie!

2016-04-05 14:19:40  |  KPP Chojnice, fot. Krzysztof Różycki

Wiosenna aura powoduje, że z dnia na dzień na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.


Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Wiosenna aura sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów.

Rozpędzenie motocykla do prędkości100 km/hczęsto trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Przy zderzeniu samochodu z motocyklem, ten drugi ma niewielkie szanse. Niewielka masa, a także brak jakiejkolwiek ochrony powoduje, że w takich zdarzeniach to motocyklista odnosi o wiele poważniejsze obrażenia.

Właśnie do pierwszego takiego zdarzenia z udziałem motocyklisty w powiecie chojnickim doszło w piątek, gdzie kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa kierującej motocyklem w wyniku czego doznała złamań kończyn. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz mundurowi ustalają okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz wzajemny szacunek na drodze.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl