Strona główna

Po kontroli inspekcji pracy. Teraz sprawdzają radni

Po kontroli inspekcji pracy. Teraz sprawdzają radni

2016-03-22 12:22:28  |  Monika Szymecka

Basen pod ciągłą kontrolą. Po lutowej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w miejskiej spółce, radni będą sprawdzać czy ich zalecenia z zeszłego roku są realizowane i jak wykorzystane zostały środki publiczne.

 

Przypomnijmy, że po wynikach ubiegłorocznej kontroli, która ujawniła wiele nieprawidłowości, na zarząd nałożono wiele ograniczeń. Teraz efektom ekonomicznym wypracowanym w spółce przyjrzy się komisja rewizyjna rady miejskiej, która w zeszłym roku uznała, że "prezes Mariusz Paluch nie daje rękojmi zapewnienia zasadniczych zmian w spółce". Stąd też potrzeba rozmowy z radą nadzorczą spółki. O to wnioskował radny Stanisław Kowalik, który po przejrzeniu dokumentów proponuje spotkać się właśnie z tym gremium.

Link do Mp3 (glos-013-audio-cutter.com.mp3)

Pozostali członkowie organu kontrolnego przyklasnęli takiemu pomysłowi. - Uważam, że ten postulat, który zgłosił Stasiu Kowalik, jest jak najbardziej zasadny, bo decyzja burmistrza o tym, że rola zarządu spółki Centrum Park będzie ograniczona i właściwie wiodącym organem, który miał zarządzać, jest rada nadzorcza. Dlatego obowiązkowo musimy się spotkać z radą nadzorczą i uzyskać informacje, jak wyglądała współpraca. Czy rzeczywiście oni zarządzali tą spółką czy w dalszym ciągu zarząd - powiedział Antoni Szlanga.

Zespołowi kontrolnemu przewodniczy Edward Gabryś, który na wczorajszej sesji poinformował, że od dziś on i jego koledzy zabierają się do pracy. Niestety nie wyrobią się do końca miesiąca.   - Musimy przedłużyć kontrolę do końca kwietnia, bo bilans Parku nie jest jeszcze zakończony - tłumaczył kolegom radnym.

Sytuacji w spółce przygląda się już specjalista ds. kontroli z ratusza Andrzej Janiak, dzięki którego pracy w ubiegłym roku na jaw wyszła katastrofalna sytuacja ekonomiczna miejskiej spółki, jak też wiele nieprawidłowości wewnątrz niej.

W lutym Centrum Park kontrolował rownież inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy, który m.in. przeprowadził anonimową ankietę dotyczącą niewłaściwych postaw i zachowań, które mogłyby mieć znamiona zachowań mobbingowych. Po ich analizie nie stwierdził jednoznacznie, że mobbing występuje, jednak przypadki niewłaściwych zachowań między pracownikami się zdarzały. Udało nam się dotrzeć do protokołu z tejże kontroli, który poniżej udostępniamy w całości dla zainteresowanych.

Protokół z kontroli PIP

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl