Strona główna

Bluma nowym szefem chojnickiego biura ARiMR

Bluma nowym szefem chojnickiego biura ARiMR

2016-03-02 16:05:56  |  Monika Szymecka

Członek Prawa i Sprawiedliwości, asystent posła Aleksandra Mrówczyńskiego, z początkiem marca kieruje powiatowym biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Chojnicach. Zastąpił na tym miejscu odwołanego w lutym Marcina Goebela.

 

- W dniu 1 marca na stanowisko kierownika powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został powołany pan Bartosz Bluma - informuje Katarzyna Dominas, rzecznik prasowy ARiMR w Gdyni. Wyboru kierowników komórek organizacyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokonuje dyrektor oddziału regionalnego. - Z całą pewnością pan dyrektor przeprowadził szereg rozmów kwalifikacyjnych nim wyłonił kandydata - podkreśla rzeczniczka. Nie udało nam się ustalić, ilu konkurentów miał Bartosz Bluma. - Nie mam wiedzy, ale zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się posady w naszej firmie.

Bartosz Bluma ma 34 lata. Był radym miejskim w kadencji 2010-2014 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pełni funkcję społecznego asystenta posła ziemi chojnickiej Aleksandra Mrówczyńskiego. Z wykształcenia jest politologiem i ekonomistą. Ukończył politologię oraz zarządzanie finansami i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przed objęciem stanowiska kierownika biura ARiMR w Chojnicach pracował w bankach.

Nowy szef placówki w ciągu dnia był zajęty i nie miał czasu na rozmowę z naszą reporterką. Obiecał przygotować oświadczenie i wysłać je na adres mailowy redakcji dziś wieczorem.

- Cieszę się, że moja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona. Z pewnością wzięto pod uwagę moje wykształcenie z zakresu zarządzania finansami i politologii oraz kilkuletnie doświadczenie managerskie w bankowości. Wbrew powszechnym opiniom praca w Agencji nie wymaga wiedzy stricte rolniczej. Zajmuje się ona głównie przyjmowaniem i weryfikacją wniosków składanych przez rolników na podstawie obowiązujących ustaw i rozporządzeń. Agencja wydaje decyzje administracyjne w oparciu m.in. o obowiązujący Kodeks postępowania administracyjnego. Zresztą warto dodać, że znaczna część, jeśli nie większość dotychczasowych pracowników Agencji również nie posiada wykształcenia rolniczego. Niemniej moim głównym zadaniem będzie zarządzanie Biurem Powiatowym w Chojnicach. Przede mną postawiono konkretne zadania. Jestem do tych zadań przygotowany i zrobię co w mojej mocy by tym zadaniom sprostać - komentuje Bartosz Bluma.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl