Strona główna

Fotografowali na przekór

Fotografowali na przekór

2016-01-31 21:21:44  |  Michał Włoch

W sobotę (30.01) w holu Chojnickiego Centrum Kultury otwarto wystawę fotografii przedstawiających Gdańsk. Na uwagę zasługuje fakt, że autorami są osoby głuchoniewidome.

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zorganizowało (poprzedzone zajęciami teoretycznymi) cztery plenery, podczas których powstały setki zdjęć. Po niełatwej selekcji 12 autorów zaprezentowało 24 fotografie przedstawiające nieznane lub zapomniane fragmenty Gdańska.

- Projekt powstał trochę z przekory. Wbrew przekonaniu, że osoby niedowidzące nie mogą fotografować. Mogą! Pokazaliśmy latarnię morską w Nowym Porcie, Teatr Szekspirowski, stary Wrzeszcz i Biskupią Górkę - opowiada koordynator projektu Anna Jurkowska.

Goście z Pomorskiej Jednostki TPG zwiedzali chojnicką starówkę, byli oczarowani parkiem Tysiąclecia i zapowiedzieli, że wrócą w te piękne strony latem. Wystawa została zaprezentowana w Chojnicach dzięki staraniom Józefa Pika, który jest zachwycony ilością przedsięwzięć organizowanych na rzecz osób niedowidzących i niesłyszących przez towarzystwo.

Można też było wczuć się w sytuację osób głuchych i niewidomych za pomocą specjalnych słuchawek i okularów.

- Demonstrują różne dysfunkcje wzroku i słuchu, jak ograniczone pole widzenia czy tzw. mroczki - mówi Kamila Skalska.

Gdański krajobraz można oglądać w Chojnickim Centrum Kultury do końca lutego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl