Strona główna

Ich wymarzony plac zabaw

Ich wymarzony plac zabaw

2016-01-30 14:20:46  |  Tekst (aw), fot. Marzenna Osowicka

Dzieci z trzech osiedli w Chojnicach - Hallera-Bursztynowe, 700-lecia, Kaszubskie, Żwirki i Wigury - wzięły udział w konkursie plastycznym pn. "Mój wymarzony plac zabaw". W czwartek (28.01) w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Choć przewodniczący samorządów osiedlowych do plastycznych zmagań zaprosili dzieci w trzech grupach wiekowych odzewem wykazała się jedna. Uczniowie klas  I-III szkoły podstawowej nadesłali 22 prace. - Mamy w planach kolejny konkurs plastyczny i turniej sportowy. Tym razem liczymy na większe zainteresowanie - zdradza plany trzech sąsiadujących osiedli Kornelia Żywicka szefująca "czwórce".
Pierwsze miejsce w konkursie "Mój wymarzony plac zabaw" jury przyznało ex aequo Weronice Drążkowskiej i Zuzannie Pruszak. Trzecią nagrodzoną pracą został rysunek Anny Kalinowskiej. Ponadto jury przyznało 9 wyróżnień. Dzieci w nagrodę otrzymały bloki i pastele.
Prace konkursowe będzie można oglądać już za kilka dni w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Kornelia Żywicka ma na nie jeszcze jeden pomysł. - Pokaże je Andrzejowi Ciemińskiemu, z którym samorządy będą współpracowały przy tworzeniu projektów finansowych z budżetów obywatelskich. Trzeba pokazać czego dzieci chcą na placu zabaw, jak to widzą - mówi przewodnicząca Hallera-Bursztynowe.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl