Strona główna

'Ten, który przeszedł przez ogień'. Wygraj bilet

'Ten, który przeszedł przez ogień'. Wygraj bilet

2016-01-29 08:48:17  |  oprac. mz, źródło DKF

Kolejny film w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego poprzedzi prelekcja Grzegorza Pieńkowskiego, prezesa Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. W lutym zawita do Chojnic dwukrotnie, a w tym miesiącu aż pięć ciekawych propozycji dla kinomaniaków.

 

"Ten, który przeszedł przez ogień" (29.01, godz. 19, bilet 10 zł)

reżyseria: Mychajło Ilienko; scenariusz: Mychajło Iljenko, Konstantin Konowałow, Denys Zamrij; zdjęcia: Aleksandr Kryształowicz; mzyka: Władimir Gronskij;

obsada: Dmitrij Linartowicz, Olga Griszyna, Wiktor Andrijenko, Iwanna Iljenko, Aleksandr Ignatusza, Oleg Primogenow, Nikołaj Bokłan, Aleksiej Kolesnik, Oleg Cona, Marina Jurczak i inni.

produkcja: Ukraina 2011, 105 min.

Kiedy pod koniec lat pięćdziesiątych delegacja ukraińskich kołchoźników odwiedzała Kanadę – w jednej z odwiedzanych indiańskich osad jej wódz odezwał się do nich po ukraińsku. Iwan Dacenko (w filmie: Iwan Dodoka) w czasie wojny został bohaterem Związku Radzieckiego, po zestrzeleniu trafił do niemieckiej niewoli, uciekł z niej, wylądował w łagrze – z którego uciekł by w końcu przez Alaskę dotrzeć do Kanady. Jego przygody stały się pretekstem do opowieści o skomplikowanych ludzkich losach w czasach największego wstrząsu, jaki przeżył świat w połowie ubiegłego wieku – tak niewiarygodnie niespodziewanych, że – jak mówił reżyser – gdyby nie to, że jest to prawda, nikt nie uwierzyłby w tak napisany scenariusz…

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na najbliższe filmy. Rozlosujemy ją spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Ogień, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do godz. 15.

Rozw. konkursu. Do kina zapraszamy Tomasza Lipińskiego z Chojnic. Podwójna wejściówka do odbioru w kasie ChCK bezpośrednio przed seansem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl