IV Gwiazdkowy Turniej Deblowy w Tenisie Stołowym

2015-12-20 22:55:36  |  UKS Ósemka BB Auto Chojnice, fot. Rafał Megger

W piątek 18.12 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Tartacznej w Solcu Kujawskim odbył się IV Gwiazdkowy Turniej Deblowy w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział 24 pary. 13 par w kategorii niezrzeszonych (4 grupy) i 11 par w kategorii zawodników zrzeszonych w PZTS (3 grupy). Zawodnicy grali w grupach każdy z każdym. Do dalszej rywalizacji awansowały dwie najlepsze pary w grupie.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowały 3 pary w kategorii zawodników niezrzeszonych: Michał Brieger / Rafał Megger, Mateusz Żychliński / Maciej Pawlak i Sławomir Wilczek / Arkadiusz Dłużewski.

Nasze dwie pary Mateusz Żychliński / Maciej Pawlak i Sławomir Wilczek / Arkadiusz Dłużewski nie wyszły z grup do dalszej rywalizacji. Udział w zawodach zakończyli na miejscach 9-12.  Para Michał Brieger / Rafał Megger wyszła na pierwszym miejscu z grupy, wygrywając wszystkie mecze. Kolejny mecz wygrali ze zdecydowaną przewagą. Niestety w półfinale ulegli późniejszym zwycięzcą turnieju 2:3.  W następnym spotkaniu pokonali rywali 3:1. Dzięki temu mogli rywalizować z lokalną parą o trzecie miejsce. Pojedynek zakończył się zwycięstwem tenisistów z Chojnic. Tym samym para Rafał Megger / Michał Brieger stanęła na 3. stopniu podium. Organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe za miejsca 1-4 w kategorii zawodników zrzeszonych i niezrzeszonych. Dodatkowo zawodnicy na podium otrzymali medale.