Strona główna

Kary za opóźnienia w schetynówce

Kary za opóźnienia w schetynówce

2015-11-25 11:14:00  |  Tekst i fot. mz

Powiatowa inwestycja, którą trzy firmy wykonują na terenie gmin Brusy, Konarzyny, Chojnice, Czersk i w samych Chojnicach – ul. Ogrodowa, Mickiewicza i Młodzieżowa, wydłuża się, choć termin upłynął w połowie listopada. Są pewne usterki. Poziome linie będą malowane  jeszcze na wiosnę.

 

- Prace jeszcze się toczą. W związku z czym zarząd podjął decyzję o naliczaniu kar umownych – informuje wicestarosta Marek Szczepański. Kary za każdy dzień zwłoki wynoszą 0,3 % wynagrodzenia do 14 dni i 1 % powyżej tego okresu. Powiat chojnicki w ramach tegorocznej schetynówki zawarł umowy z trzema firmami. Charzykowki Marbruk wykonuje odcinki w gm. Brusy (Asmus w kierunku na Laskę), gm. Chojnice (Ch-ce - Lichnowy – Sławęcin), gm. Czersk (od DK 22 do miejscowości Krzyż, ul. Długa w Łęgu). Jesienna aura utrudnia wykonanie oznakowania poziomego. - Zostanie wyłączone z zakresu i wykonane w przyszłym roku przy sprzyjąjącej pogodzie, bo teraz gdybyśmy tego wymagali, to pewnie byłoby złej jakości i trzeba by je poprawiać w ramach gwarancji – zapowiada wicestarosta. W Konarzynach ul. Szkolną i Szeroką buduje Strabag. - Też są pewne usterki, które trzeba będzie wykonać już po, czyli na wiosnę – mówi Szczepański.

W mieście Chojnice, gdzie pracują drogowcy z PBDiM ze Świecia, również są opóźnienia na ul. Ogrodowej. - Mickiewicza i Młodzieżowa są w zasadzie zrobione. Ale też nie będzie oznakowania poziomego w takim szerokim zakresie, jaki był planowany - informuje włodarz. Dlatego wniosek płynący z tegorocznej inwestycji jest taki, żeby na przyszłoroczny zakres, jeśli powiat dostanie na niego pieniądze, założyć szybszy termin wykonania - na 30 września.

- Bo firmy mają dość długi termin i przez okres wakacyjny w zasadzie nie pracowały. Wchodzą jesienią i nie wyrabiają się z zakresem – w starostwie wyciągają wnioski. Wartość całego zadania to ponad 8 mln zł, dotacja 3 mln zł. Partnerem finansowym są gminy.

Na 2016 do przebudowy w ramach schetynówek zaplanowane są następujące odcinki dróg:

- gm. Brusy - kontynuacja tegorocznej schetynówki od DW 236, odcinek Asmus – Laska na długości 4,3 km, szacowany koszt 935 tys. zł,

- gm. Chojnice – przebudowa centrum Ogorzelin, ul. Chojnicka, Obkaska, Pocztowa, Sławęcińska, łącznie prawie 1 km, wartość 2,4 mln zł,

- gm. Czersk - też kontynuacja, odcinki Łąg – Kęsza (szacukowo 900 tys. zł) Łąg – Złe Mięso (600 tys. zł)

- gm. Konarzyny - kontynuacja od szkoły do DW 212 (1,8 mln zł),

- miasto Chojnice - ul. Strzelecka, ok. 1 km, branża drogowa (1,6 mln zł), deszczówka (600 tys. zł),  oświetlenie (150 tys. zł).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl