Strona główna

'Druga strona muru'. Wygraj bilet

'Druga strona muru'. Wygraj bilet

2015-10-30 08:06:35  |  oprac. mz, źródło DKF

W listopadzie Dyskusyjny Klub Filmowy proponuje jeszcze filmy "Las Bogów", "Czy naprawdę wierzysz?", "Nieracjonalny mężczyzna", "Onirica". Co tydzień opisy filmu i konkurs na podwójną wejściówkę. W najbliższym filmie gra Ryszard Ronczewski, który gościł w Chojnicach w czerwcu z okazji 30-lecia DKF.

 

Druga strona muru 2.11.15 r. (godz. 19, bilet 10 zł)

Tytuł oryginalny: Lagerfeuer
Reżyseria: Christian Schwochow
Scenariusz: Heide Schwochow
Obsada: Jördis Triebel, Tristan Göbel, Alexander Scheer, Jacky Ido, Anna Antonowicz, Ryszard Ronczewski, Andreas Nickl, Polina Voskresenskaya
Gatunek: dramat
Produkcja: Niemcy, 2013
Czas trwania: 1 h 42 min.
Data emisji: 02 listopad

Lata 70. XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest  uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?

Link do YouTube

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy film. Rozlosujemy ją spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Eskorta, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do godz. 15.

Rozw. konkursu. Do kina zapraszamy Agnieszkę Theil z Nowej Cerkwi z osobą towarzyszącą. Podwójna wejściówka będzie do odbioru w kasie ChCK przed seansem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl