Strona główna

W miejsce Mrówczyńskiego Mirosława Dalecka

W miejsce Mrówczyńskiego Mirosława Dalecka

2015-10-29 08:50:11  |  Tekst i fot. mz

Wakat w radzie powiatu po Aleksandrze Mrówczyńskim, który został wybrany na posła, przypada w udziale osobie z kolejnym wynikiem z listy PiS. Tą jest Mirosława Dalecka, sekretarz Gimnazjum nr 1.

 

- Zapewne godnie mnie zastąpi. To osoba chcąca dużo zmienić i dużo dobrego wprowadzić. Bardzo sympatyczna – rekomenduje Aleksander Mrówczyński, który wybiera się do Warszawy na ul. Wiejską.

Już dziś odbędzie się sesja rady powiatu, ale to jeszcze za szybko na zmiany personalne.

- Musimy poczekać na postanowienie od komisarza wyborczego. Chcielibyśmy jak najszybciej móc pracować w pełnym składzie, ale cały obieg dokumentów może potrwać. Myślę, że na początku grudnia będzie zaprzysiężenie nowego członka rady – szacuje jej przewodniczący Robert Skórczewski. Dodatkowo trzeba znaleźć następcę przewodniczącego komisji edukacji, którym w tej kadencji, czyli od ubiegłego roku, był Mrówczyński.

Mirosława Dalecka startowała z listy PiS, ale do partii nie należy. Rodowita chojniczanka na co dzień pracuje jako sekretarz w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach. Zasiada w zarządzie osiedla nr 6 Małe Osady - Pawłówko. Będzie debiutantką w radzie powiatu. Dalecka podkreśla, że to dla niej duże wyzwanie, bynajmniej się od niego nie miga, ale dyplomatycznie odpowiada, że czeka na oficjalne pismo.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl