Strona główna

Operetka w Silnie

Operetka w Silnie

2015-08-18 12:41:10  |  Hanna Wiśniewska

Operetka i znane przeboje z musicali na wiejskim koncercie? Wydaje się nieprawdopodobne, a jednak! W niedzielę (16.08.2015 r.) przy Chacie Podcieniowej w Silnie odbył się recital, na którym wystąpili soliści z bydgoskiej Opery Nova oraz uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chojnicach. Wykonali oni przeboje z musicali, popularne piosenki i najbardziej znane operetkowe arie.


Jako pierwsi  na scenie wystąpili młodzi artyści związani z chojnicką Szkołą Muzyczną. Julia Kamińska, mimo młodego wieku, doskonale odnalazła się na estradzie. Publiczności bardzo spodobała się jej interpretacja „Ołowianego żołnierzyka”. January Porębski to dobrze zapowiadający się gitarzysta. Jednym z jego największych sukcesów jest udział w telewizyjnym talent show „Mam Talent”, gdzie doszedł aż do półfinału. Młodzieniec oczarował słuchaczy swoją grą na instrumencie.

Później przyszedł czas na śpiewaków z Opery Nova. Publiczność miała okazję posłuchać m. in. arii z operetki „Zemsta nietoperza”, którą wykonała Marta Ustyniak dysponująca wspaniałym sopranem. Wokalistka odnalazła się także w przebojach muzyki rozrywkowej- zaśpiewała m.in. piosenkę „Ja się boję sama spać”. Wielkie brawa zebrał Dariusz Pietrzykowski. Tenor wykonał m.in. znany utwór z operetki „Kraina uśmiechu”- „Twoim jest serce me”. Zgromadzone na koncercie osoby zadziwiła skala jego głosu. Równie interesujący okazał się występ Adama Zaręby- barytona pochodzącego z Chojnic. Artysta zaśpiewał m.in. jeden z najbardziej znanych przebojów z musicalu „Skrzypek na dachu”- „Gdybym był bogaty”. Jego występ rozbawił słuchaczy. Prócz wymienionych utworów artyści wykonali dużo więcej arii i piosenek, także w duetach. Koncert zakończył utwór „Amigos para sempre”, który został odśpiewany w trio. Wszyscy wykonawcy biorący udział w „Operetce pod silnieńską strzechą” otrzymali owację na stojąco. Warto wspomnieć tu o Andrzeju Zborowskim, który doskonale poprowadził imprezę i przybliżył słuchaczom historię poszczególnych utworów, a także o niezawodnej orkiestrze, która towarzyszyła wokalistom.  

Koncert okazał się bardzo udany. Operetka dotychczas wydawała się mieszkańcom wsi czymś niedostępnym, przeznaczonym jedynie dla elit. Ludziom mieszkającym w niewielkich miejscowościach ciężko dostać się do odległych filharmonii, często nie stać ich też na bilety. „Operetka pod silnieńską strzechą” przybliżyła im muzykę klasyczną i sprawiła, że wysoka kultura stała się bardziej dostępna. To jednak nie koniec programu. Na kolejny koncert w plenerze zapraszamy do Swornegaci już w tę niedzielę (23.08) na godzinę 19.

Wydarzenie dofinansowane z MKiDN w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl