Strona główna

Konsultacje społeczne w sprawie fosy

Konsultacje społeczne w sprawie fosy

2015-08-08 15:00:22  |  Urząd Gminy w Chojnicach, fot. arch.

Burmistrz Miasta Chojnice zaprasza na spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania placu zabaw w Fosie Miejskiej.


Gmina Miejska Chojnice przygotowuje we współpracy z Powiatem Chojnickim projekt restauracji zespołu średniowiecznej architektury obronnej w Chojnicach. W zakresie prac znajdzie się również zagospodarowanie placu zabaw znajdującego się w fosie miejskiej. Plac zabaw mógłby nawiązywać charakterem do średniowiecznej zabudowy, stanowić uzupełnienie oferty turystycznej miasta i lepiej służyć jego mieszkańcom.

Spotkanie posłuży przygotowaniu wytycznych dla projektantów. Poprowadzą je specjaliści zrzeszeni wokół pracowni k. - projektowo-edukacyjnej grupy architektów, architektów krajobrazu, artystów i pedagogów, specjalizującej się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci i powszechnej edukacji architektonicznej:
- Marta Szot – architektka krajobrazu, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od kilku lat współpracuje z pracownią k. przy projektach związanych z alternatywną architekturą krajobrazu oraz przy tworzeniu warsztatów architektonicznych dla dzieci.
- Joanna Zając - archeolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obecnie studentka Designing with Plants na KLC Design College w Londynie. Razem z Krakowskim Bractwem Rycerskim uczestniczyła w licznych wydarzeniach rekonstruujących i promujących kulturę polskiego średniowiecza.

Spotkanie odbędzie się 19 sierpnia 2015 r., w sali obrad Urzędu Miejskiego w Chojnicach (Stary Rynek 1, sala 408, I piętro). Początek o godzinie 10.00.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl