Otwarte Mistrzostwa Gminy Miastko w Tenisie Stołowym

2015-07-08 09:40:58  |  UKS ÓSEMKA BB AUTO CHOJNICE

W niedzielę (5.07) w hali sportowej przy Zespole Szkół w Dretyniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Miastko w Tenisie Stołowym. Upalna pogoda nie sprzyjała dużej frekwencji, gdyż do rywalizacji w kategorii Open zgłosiło się 15. uczestników. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy.

Do dalszej rywalizacji wychodziło dwóch najlepszych graczy z każdej grupy, grając następnie systemem „do dwóch przegranych”. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali Rafał Megger i Iwona Gadomska.

Rafał Megger po pewnym wyjściu z grupy w kolejnym pojedynku musiał uznać wyższość przyszłego zwycięzcy turnieju Czesława Popiela z Biesowic, z którym po bardzo zaciętym pojedynku przegrał 3:2.

Wszystkie pozostałe spotkania Rafał wygrał, zajmując tym samym 3. miejsce na podium.

Iwona Gadomska w kategorii Kobiet zajęła pierwsze miejsce. Jednak z uwagi na to, że zgłosiły się tylko dwie panie, startowały one razem z mężczyznami w kategorii Open. Iwona wyszła z grupy do dalszych zmagań. Niestety pozostałe dwa mecze przegrała kończąc rywalizację na miejscu 7-8.

Po zakończeniu turnieju zawodnicy na podium otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Osoby na miejscach 4-6 otrzymały pamiątkowe statuetki. Pierwszej szóstce wręczono również medale i dyplomy.