Radioorientaliści z Chojnic na Mistrzostwach Polski

2015-06-29 13:19:37  |  oprac. at

W sobotę i niedzielę (27-28.06) zawodnicy WKS Chojnice startowali na  Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej. Zawody odbyły się  w okolicy jez. Rudnik koło Grudziądza.

- Konkurencja ta polega na tym, że zawodnicy dostają  na starcie czyste mapy i mają za zadanie przy pomocy odbiorników, namierzyć i znaleźć  ukryte w lesie nadajniki. Trasy biegu to około 7 km, w zależności od kategorii wiekowej - wyjaśnia Tomasz Owczarski.

W sobotę odbyły się dwa biegi. Rano w paśmie 3,5 Mhz Tomasz Owczarski zdobył w swojej kategorii 3. miejsce a Ania Pilarczyk była druga. Natomiast po południu w paśmie 144 Mhz Ania Pilarczyk zdobyła złoty medal , Tomasz Owczarski był trzeci.

Pozostali zawodnicy odpowiednio Tomasz Naprawski był 6. i 8., natomiast Łukasz Pilarczyk na mecie był 8. i 7.
W niedzielę rozegrana została następna konkurencja foxoring. - Zawiera ona elementy biegów na orientację i radioorientacji. Zawodnik na starcie dostaje mapę z zaznaczonymi tylko rejonami 10 punktów kontrolnych, w których nadają mikronadajniki słyszalne z odległości ok. 200 metrów. Sam musi wybrać wariant biegu i za pomocą radioodbiornika namierzyć i znaleźć punkt, którym jest stojak z mała puszką  widoczny czasami z odległości 5 metrów - mówi Owczarski.
W foxoringu Ania Pilarczyk zajęła 4 miejsce, a Tomasz Owczarski zdobył brązowy medal. Daria Kucewicz była 5. Łukasz Pilarczyk 6., a Tomasz Naprawski 7.