Strona główna

Przyspieszona kontrola w Centrum Parku

Przyspieszona kontrola w Centrum Parku

2015-04-24 07:40:35  |  Tekst i fot. mz

Po doniesieniach medialnych o nietrafionych inwestycjach na basenie, które nie funkcjonują, m.in. ze względów proceduralnych i sanitarnych, radni jednogłośnie na sesji poparli wniosek o przyspieszeniu kontroli w miejskiej spółce z jesieni na wiosnę. Na dokładkę dołożyli jeszcze temat zaniedbanego placu zabaw w sąsiedztwie basenu.

 

Tematy są ze sobą sprzężone. Miejska spółka bowiem w ubiegłym roku sprzedała nieruchomości, na których m.in. znajduje się plac zabaw, a pieniądze z tego tytułu, ok. pół miliona, reinwestowała, m.in. w budowę tzw. saunarium. Członkowie komisji komunalnej i rewizyjnej rady miejskiej pomstowali niedawno na stan placu zabaw przy basenie. - Nikt o to nie dba, zrobiła się pijalnia – denerwował się przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga. Wówczas okazało się, że pretensji nie można kierować pod adresem prezesa Centrum Park, bo teren placu zabaw spółka sprzedała. Zresztą radni zgodzili się na sprzedaż bezprzetargową trzech nieruchomości na sesji w maju ubiegłego roku.

Wobec „niezbyt trafionych inwestycji wykonanych nie do końca tak jak być powinno”, jak to określił Szlanga, komisje zdecydowały o przyspieszeniu kontroli pod kątem właściwego wykorzystania środków przez Centrum Park. Wniosek poparła cała rada miejska. Kontrola komisji rewizyjnej ma się odbyć w maju lub czerwcu. Wcześniej w dokumenty zajrzy wydział kontroli wewnętrznej ratusza.

Przy okazji wyjaśniono także sprawę placu zabaw. - Prezes Mariusz Paluch porozumiał się z firmami, które kupiły działki i jest deklaracja ze strony Centrum Parku, że będzie się opiekował placem zabaw, wykonywał niezbędne remonty, naprawy i dbał o czystość. Firmy będą jakieś środki łożyły w zamian za to – relacjonował radny Szlanga na sesji. Zapowiedział, że rajcy będą bacznie przyglądać się czy deklaracja jest realizowana, a na placu jest bezpiecznie i czysto.

Przypomnijmy, że burmistrz ostatnio zapowiedział, że jeśli w wyniku błędów władz spółki, trzeba będzie wykładać pieniądze na modyfikacje i przebudowy niedawno zrealizowanych inwestycji, to konsekwencje, począwszy od finansowych po utratę stanowiska poniosą prezes i rada nadzorcza.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl