Człuchowianki niezwyciężone

2015-04-16 10:38:01  |  Tekst i fot. Michał Włoch

W środę 15 kwietnia drużyny z czołówki tabeli MALPS spotkały się pod siatką. W rozstrzygającym meczu ligi zespół z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach uległ drużynie z Zespołu Szkół Sportowych Człuchów III.

Emocji nie brakowało. Mecz rozpoczął się przy sporym dopingu nielicznej grupy widzów i zawodniczek. Od pierwszego serwisu tempo gry było duże, ataki silne i dobre odbiory.
- Naprawdę widać postęp w grze tych zawodniczek. Mecz jest na wysokim poziomie - komentowała Marzenna Osowicka.

Nie obyło się bez błędów, nieporozumień i dyskusji z sędzią. Pierwszy set zdecydowanie należał do zespołu z Człuchowa. Pewna zagrywka, która sprawiała rywalkom kłopot w odbiorze i dobry atak pozwoliły im wygrać set 25 do 11. Drugi był bardziej wyrównany i przy stanie 19: 23 było naprawdę blisko do tie breaku. Człuchowiankom udało się jednak odmienić los tego setu, który zakończył się 25:23.

Drużyna z Człuchowa w całym turnieju nie przegrała ani jednego meczu.