Turniej Antkiewicza pod dyktando chojnickiego Boxing Team

2015-04-13 12:29:53  |  gruchalateam.pl

Działacze Czarnych każdego roku starają się zorganizować zawody, które upamiętnią wspaniałego szkoleniowca. Podczas rozgrywanego w ten weekend X Turnieju Bokserskim im.Aleksego Antkiewicza zostało rozstrzygniętych 12 pojedynków.

KS Boxing Team Chojnice wystawił do boju trzech zawodników: Ewa Gibka w wadze do 57 kg pokonała 2­1 aktualną mistrzynię Polski Paulinę Gut "Czarni Słupsk", której zrewanżowała się za porażkę na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu. Ponadto Ewa Gibka została wybrana najlepszą zawodniczką tego turnieju.

Weronika Zakrzewska (waga 60 kg) wygrała jednogłośnie na punkty 3­0 z koleżanką z kadry Polski Natalią Łykus "Czarni Słupsk". Swoją postawą Weronika zyskała sympatię publiczności, która werdykt nagrodziła gromkimi brawami.

Nagroda indywidualna powędrowała również do Weroniki Zakrzewskiej, której pojedynek z Natalią Łykus został uznany za najładniejsze finałowe starcie.

Piotr Szczukowski pokonał również jednogłośnie na punkty 3­0, aktualnego mistrza Polski Okońskiego Dawida (MGS Gwarek Łęczna) i potwierdził, że zmina kategorii wagowej o ponad 10 kg nie robi wielkiej różnicy.

­- Cieszę się z postawy Ewy, która wcześniej przegrywała kilka razy z tą zawodniczką, a teraz wygrała bezdyskusyjnie i to w jaskini lwa. Aktualna forma naszej ekipy potwierdza moje wcześniejsze słowa, że szczyt możliwości przewidziany jest na majowe Mistrzostwa Świta w Tajwanie ­ - powiedział trener Marcin Gruchała.

Natalia Narloch stoczyła walkę pokazową z bardzo doświadczoną Karoliną Ruszczyńską "Czarni Słupsk".