Strona główna

Drugi wyjazd chojnickiej młodzieży na finał Odysei Umysłu

Drugi wyjazd chojnickiej młodzieży na finał Odysei Umysłu

2015-04-14 12:05:40  |  Tekst mz, fot. ZS Chojnice

Cztery lata temu do USA na światowy finał polecieli Odyseusze z II LO i ZS nr 7. Teraz przed wielką szansą stoją uczniowie „starego” ogólniaka, którzy podobnie jak ich koledzy muszą sami zorganizować wyjazd i go sfinansować. Potrzeba ok. 70 tys. zł. W 2011 roku pomogły samorządy. I teraz pomocy nie odmówiły, ale ponownie Odyeusze zwracają się do sponsorów.

 

„Odyseja umysłu” jest konkursem, który ma na celu rozwijanie kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Ta nie jest obca drużynie w w składzie: Mikołaj Podolski, Agnieszka Orłowska, Maksymilian Mikołajewski, Szymon Sabatowski, Julia Rząska, Anna Błoniarz i Dominika Szałkowska. Pod opieką trener pani Joanny Glazy przygotowali problem „Przejściowe trudności techniczne” zdobywając 1 marca w eliminacjach regionalnych w Gdańsku Nagrodę Ranatra Fusca za Wybitną Kreatywność, która jest najwyższym zaszczytem Odysei Umysłu. Jakby tego było mało w ogólnopolskim finale zdobyli wicemistrzostwo Polski i tym samym dostali przepustkę na światowy finał, który odbędzie się w Michigan w dniach 19-24 maja. Organizacja wyjazdu jest po ich stronie. - Nasza radość nie zna granic, mimo tego, że czeka nas jeszcze więcej pracy. Jedyną przeszkodą, jaka staje nam na drodze, jest sfinansowanie tej podróży. Mimo to jesteśmy pozytywnie nastawieni i z uśmiechem na twarzy zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby nam pomóc. Mamy nadzieję, że poradzimy sobie także z tym problemem i tym razem bez użycia gumek recepturek – Odyseusze z LO są pełni optymizmu i zapału.

Nie mają jednak zbyt wiele czasu. - Ceny biletów lotniczych z dnia na dzień rosną. W zeszłym tygodniu wynosiły 3 800 zl. Dochodzi jeszcze koszt wizy i pobytu w Stanach (555 $ na osobę) oraz dojazdy do ambasady w Warszawie, przejazdy na lotnisko. Ogółem ok. 7 000 zł na osobę – wylicza opiekunka drużyny Joanna Glaza. Bilety trzeba kupić w tym tygodniu, z resztą trzeba zdążyć do 4 maja. Jak informuje nauczycielka, jutro lub w czwartek na koncie rady rodziców powinna się znaleźć obiecana przez samorządy kwota ok. 24 tys. zł. Już w piątek 10 tys. zł obiecał burmistrz Arseniusz Finster. - Mamy fajną, wspaniałą młodzież, którą warto wesprzeć – uznał. Do tego młodzi mają promować Chojnice. - Podpiszą umowę ze spółką Promocja Regionu Chojnickiego i podejmują się promować miasto Chojnice w swoich działaniach – opisuje. Szkoła jest w gestii powiatu, który dał jeszcze więcej - 14 tys. zł. - Uczniowie dostali maksymalną kwotę stypendium, a opiekun nagrodę starosty w wysokości 2,5 tys. zł – informuje wicestarosta Marek Szczepański. Powiat liczy przy okazji na nawiązanie parterskich stosunków w USA, bowiem nasz partnerski powiat w Niemczech Ludwigslust jest zaprzyjaźniony z Michigan. Już kiedyś kilkoro uczniów z II LO w Chojnicach miało szansę wyjechać na wymianę za ocean wraz z niemieckimi kolegami.

Odyseusze z ogólniaka przy Nowym Mieście podobnie jak ich koledzy z ul. Świętopełka przed czterema laty szukają sponsorów i apelują o wsparcie. Poniżej nr konta i dane kontaktowe dla zainteresowanych.

Konto Rady Rodziców w Zespole Szkół, 89-600 Chojnice, ul. Nowe Miasto 4-6

50 8146 0003 0000 1900 3000 0010 z dopiskiem ODYSEJA UMYSŁU

Trener drużyny: Joanna Glaza

Numer telefonu do trenera drużyny: 608 773 242

Podanie do sponsora

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl