Strona główna

Życiodajny płyn dla nauczycielki

Życiodajny płyn dla nauczycielki

2015-03-23 13:40:49  |  Tekst i fot. (aw)

W Technikum nr 2 w Chojnicach odbył się dzisiaj (23.03) Dzień Profilaktyki. Towarzyszyły mu konkursy, pokaz pierwszej pomocy, prelekcje, a co ważniejsze, zbiórka krwi dla nauczycielki borykającej się z aplazją szpiku.


- Pierwszy raz Dzień Profilaktyki odbywa się na taką skalę w naszej szkole - przyznał dyrektor Kamil Trzebiatowski. Za sprawą samych uczniów na boisku szkolnym pojawiła się karetka pogotowia, a także krwiobus. Wszystko to z myślą o pomocy dla jednej z nauczycielek. - Pogodna, radosna, pełna ciepła, energiczna, uzdolniona plastycznie - w samych superlatywach o nauczycielce biologii i opiekunce grupy teatralnej mówią uczniowie. - Jeśli będzie taka potrzeba i znajdą się chętni, żeby zostać dawcą szpiku, to zorganizujemy ekipę z Warszawy - mówią zgodnie motorzy przedsięwzięcia  Mateusz Galiński i Oliwia Galikowska, uczniowie trzeciej klasy logistyka.

Dzisiaj krew z przeznaczeniem dla pedagoga w krwiobusie oddało 40 osób z dyrektorami na czele. W sobotę kolejne 15 zostawiło życiodajny płyn w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach.

- Podziwiam zaangażowanie naszych uczniów i chęć poszerzenia świadomości. Mówi się, że krwi jest pod dostatkiem. Przypadek naszej koleżanki, która musi mieć ją przetaczaną co kilka dni pokazuje, że niestety jest inaczej - mówi dyrektor rolniczaka.
Społeczność szkolna ma nadzieję, że akcja przyniesie skutek i  we wrześniu z pierwszym dzwonkiem w pełni sił pojawi się sympatyczna biologica.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl