Strona główna

Projekt na 50 dodatkowych miejsc

Projekt na 50 dodatkowych miejsc

2015-01-22 13:35:57  |  Tekst mz, fot. (aw)

Na zlecenie starosty powstał projekt rozbudowy parkingu przy ul. 31 Stycznia. Zakłada on nawet 50 dodatkowych miejsc dla klientów dwóch sąsiadujących urzędów – gminy i starostwa. Póki co jest projekt i obietnica, że inwestycja będzie sfinansowana z budżetów obu samorządów. Prace miałyby ruszyć na wiosnę.

 

W godzinach funkcjonowania urzędów nie lada sztuką jest znalezienie wolnego miejsca. Wydaje się, że kilkadziesiąt miejsc będzie rozwiązaniem problemu. - Około 50 miejsc dojdzie. Nie wiem jeszcze, jaki będzie koszt tego powiększenia parkingu – informuje starosta Stanisław Skaja. Te znaleźć mają się w sąsiedztwie budynku wydziału geodezji, na części trawnika oraz za urzędem gminy. - Chodzi o tę skarpę za naszym budynkiem. Stamtąd byłby wyjazd na ulicę Sienkiewicza – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Drugi z wyjazdów prowadziłby na ul. Człuchowską na końcu parkingu przy wspomnianej geodezji. - Wchodzimy w zieleń, ale tam wyleci tylko jedno małe drzewo – opisuje Szczepański. To ma usprawnić komunikację wewnątrz parkingu, ale też wiąże się ze spełnieniem wymogów bezpieczeństwa. Koszty związane z budową parkingu będą dzielone po połowie między gminą i starostwem – zapowiadają obydwaj włodarze, którzy są gospodarzami terenu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl