Strona główna

Orkiestra zagra u Kornela

Orkiestra zagra u Kornela

2015-01-05 11:06:50  |  Krzysztof Różycki

Pierwszym akcentem tegorocznego finału WOŚP w Chojnicach będzie koncert zorganizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej i wolontariuszy z Samorządnego Centrum Młodzieżowego. Na scenie u Kornela zagrają: Furia Gniew, Dark Side, Deszcz i Butterfly Whisper Wind. Orkiestra zagra 10 stycznia, w przeddzień ogólnopolskiego finału WOŚP.

 

Zespół Furia Gniew (działający na początku pod nazwą Furia) działa w obecnym składzie od 2006 roku. W dorobku mają dwa wydawnictwa - EP "Demo'n" wydaną w 2007 i album „Przepaść” wydany na przełomie roku 2013/2014 roku. Co ciekawe, realizacja pełnowymiarowego debiutu płytowego doszła do skutku dzięki środkom uzyskanym od Samorządu Miasta i Gminy Gniew w ramach konkursu minigrantów na realizację i upowszechnianie kultury w gminie Gniew. Furia Gniew łączy w swojej twórczości metal z hardcorem, stawia na różnorodność, serwuje dużo zmian rytmu, a przede wszystkim prezentuje doskonały warsztat muzyczny.

Link do YouTube

Drugim gościem z Gniewu, który zagra podczas orkiestry u Kornela, jest formacja Dark Side grająca muzykę metalcore.

Poznański Deszcz gra neocrust punk, tworzą go muzycy działający w zespołach D.Y.R.E.K.T.O.R., Szkarlatyna czy Fausto Coppi. Grupa nagrała materiał zatytułowany „Rain Keeps Falling”, składający się z sześciu kompozycji.  Nazwa grupy trafnie oddaje klimat muzyki tworzonej przez poznańskich muzyków. W ich kompozycjach można odnaleźć mroczne i melancholijne klimaty przeplatane mocnymi uderzeniami.

Koncert otworzy chojnicki zespół Butterfly Whisper Wind, działający przy Samorządnym Centrum Młodzieżowym. Debiut sceniczny mieli podczas grudniowego koncertu zorganizowanego przez FRZChiCz.

Orkiestra u Kornela - 10.01 godzina 20.00. Bilety (datki na WOŚP) - 10 zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl