Strona główna

Owocowa młodzież

Owocowa młodzież

2014-12-19 14:50:23  |  Krzysztof Różycki

Wystawa fotografii pod nazwą „Owocowe portrety” odbyła się w czwartek (18.12) w Samorządnym Centrum Młodzieżowym, które mieści się przy ulicy Angowickiej 9 w Chojnicach. Autorkami prezentowanych fotografii są wolontariuszki centrum działające w grupie fotograficznej.

 

Ananas, granat, jabłko, mandarynka, cytryna i pomidor stały się pretekstem do realizacji projektu, w którym udział wzięły wolontariuszki Samorządnego Centrum Młodzieżowego skupione w grupie fotograficznej prowadzonej przez fotoreporterkę "Czasu Chojnic" Annę Zajkowską. Inspiracją do podjęcia tematu były najnowsze trendy w fotografii portretowej, gdzie coraz częściej wykorzystuje się przedmioty, by stały się zalążkiem historii opowiadanej na zdjęciach. Przedmioty te budują klimat i mają wpływ na takie rzeczy jak makijaż, dobór oświetlenia, garderoby czy tła.

Publiczność przybyła na wystawę miała możliwość skonfrontowania się z sześcioma wizjami owocu i kobiety zarazem. Autorkami prac są Sandra Leszczyńska, Anna Smugała, Anna Zajkowska, Paulina Ciesielska, Izabela Warsińska i Magdalena Zajedzieńska. Każda z nich zaproponowała inne podejście do tematu. Były prace odważne, wyraziste i nieobawiające się „ostrego” kadrowania, były też zdjęcia stonowane i bardziej zachowawcze. Mimo tak różnorodnego potraktowania tematu, żadnej z autorek nie można odmówić ciekawego pomysłu na realizację tematu.

Link do FLV (Owocowe portrety)


Grupa fotograficzna działa w centrum od dwóch lat. „Owocowe portrety” są drugą wystawą prac młodych fotografów. Pierwsza z nich była wynikiem dwóch edycji projektu „Miasto moim domem”, podczas którego przestrzeń miejska została zainscenizowana na pomieszczenia domowe. Grupa fotograficzna ma już plany na przyszły rok. Jednym z tematów ma być portret męski.

Samorządne Centrum Młodzieżowe w Chojnicach jest miejscem, w którym młodzież realizuje swoje pasje i zainteresowania ukierunkowane na działania kulturalne i artystyczne. W ramach centrum odbywają się spotkania warsztatowe, próby zespołów, spotykają się grupy teatralna i fotograficzna. - Młodzież przychodzi do centrum i sama definiuje co chce robić. Nie było moim pomysłem, by tworzyć grupę fotograficzną, to się po prostu stało (…). Wychodzimy naprzeciw potrzebom autentycznym - mówi Michał Karpiak, prezes Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

 

Od 5 stycznia wystawę będzie można oglądać w Chojnickim Domu Kultury.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl