Strona główna

Elfy na oddziale dziecięcym

Elfy na oddziale dziecięcym

2014-12-05 14:18:36  |  Tekst i fot. (aw)

Św. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek i elfów pojawił się dzisiaj (5.12) na chojnickiej pediatrii. Uśmiechom dzieci nie było końca, bo oprócz prezentów goście z medyka przywędrowali z przedstawieniem.


Zanim elfy zawładnęły wnętrzem oddziału dziecięcego, do akcji wkroczył św. Mikołaj. Tradycyjnie już, aby otrzymać upominek najmłodsi musieli wkupić się w jego łaski wierszem lub piosenką. Hit ostatnich czasów "Szalona ruda" gościowi spod bieguna północnego zaserwował kilkuletni Dominik. Późniejszy repertuar był już bardziej standardowy. Przedstawienie pt. "Elfy" o problemach pomocników św. Mikołaja wciągnęło publikę bez reszty. Jak się okazało, elfy tak samo jak ludzie mają swoje słabostki, ktore utrudniają im życie. Na zakończenie najmłodsi w towarzystwie św. Mikołaja i jego załogi przygotowali kartki świąteczne.

Spektakl został przygotowany przez opiekunki dziecięce z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach. - Do spektaklu przygotowywałyśmy się dobry miesiąc. Dziewczyny same zadbały o stroje. Częściowo robiły je na zajęciach, ale sporą część pracy wykonały też w domu - powiedziała opiekunka grupy Sylwia Żakowska.
W przedstawieniu udział wzięły: Alicja Sajkowska, Daria Sikorska, Katarzyna Witkowska, Martyna Szczepańska, Marlena Harezlak, Karolina Baran, Lucyna Werska, Anna Stażyńska, Dominika Dysierowicz, Paulina Wiśniewska.

Mikołajki na oddziale dziecięcym od wielu lat połączonymi siłami organizuje szpital i WZSP w Chojnicach. - W ten sposób chcieliśmy umilić wam pobyt w szpitalu - mówił do dzieci ordynator pediatrii Maciej Polasik.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl