Strona główna

Metalowe Mikołajki u Kornela. Bilety rozlosowane

Metalowe Mikołajki u Kornela. Bilety rozlosowane

2014-12-05 20:01:45  |  Krzysztof Różycki

6 grudnia w pubie Kornel odbędzie się koncert pod nazwą Metalowe Mikołajki. Zagrają: toruńska Butelka, bydgoskie Deathinition, łódzki Hybris i Tester Gier z Katowic.

 

Początki zespołu Butelka sięgają 1996 roku i takich kapel jak KOBRANOCKA i OK’LASKI . Ciekawostką jest to, że wokalista był założycielem znanej miłośnikom punk rocka formacji SS-20. Szerszej publiczności dali się poznać dzięki programowi „Szkło kontaktowe”, w którym redaktor Tomasz Sianecki zaprezentował fragmenty wideo do utworów „Dekoder TV Trwam” i „cHWD(P)”. W fonograficznym dorobku mają cztery płyty: „Butelka”, „Radio dla Polaków”, „DemonArchia”  i wydaną w 2012 roku „Diabeł z Powyłamywanymi Rogami.

Butelka to ciężkie metalowe riffy wsparte potężną sekcją rytmiczną. W warstwie tekstowej Butelka w pełni korzysta z wolności słowa. Ich teksty są głęboko polityczne, komentują bieżącą sytuację w kraju, bezlitośnie piętnują zakłamanie, pruderię, dwulicowość i wszelkie dewiacje. Niejednokrotnie przyprawione sporą dawką humoru. Jednak, jak mówi lider zespołu, „Butelka nie jest grupą clownów – jeśli robimy sobie jaja – to tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione”. Zespół gościł w Chojnicach w 2008 roku.

Link do YouTubeGrupa Deathinition powstała w 2008 roku. Początkowo zespół grał w trzyosobowym składzie. W 2010 ekipa liczyła już pięć osób, które nagrały pierwsze demo. Zespół uczestniczył w wielkoformatowych imprezach takich jak: Silesian Massacre Festival w Katowicach i Muszli Fest 2012 w Bydgoszczy, gdzie zagrał u boku Kata, Death Angel , Hirax, Helstar i Vicious Rumors.

Link do YouTubeHybris powstał w 2012 roku, swoją muzykę określali wtedy jako technical thrash. Z biegiem czasu nastąpiła ewolucja, która ukierunkowała twórczość łodzian w stronę oldschoolowego death metalu. Zespół ma na koncie EP’kę „BLINDED THOUGHTS”.

Link do YouTube


Śląski zespół Tester Gier zaistniał w 2013 roku, jako kontynuacja projektu Świniopas. Już w tym samym roku ukazał się pierwszy materiał grupy zatytułowany „Speed Metal”. Znalazło się na nim osiem kompozycji w stylistyce crossover i hc/punk, jednym słowem ostro, szybko i przede wszystkim wesoło.

Link do YouTubeMetalowe Mikołajki - pub Kornel, 6.12, godzina 18.30. Bilety: przedsprzedaż - 10 zł, w dniu koncertu - 15 zł.

UWAGA KONKURS! Mamy dla Was do rozlosowania 2 bilety na koncert Metalowe Mikołajki. Jeśli chcesz zdobyć bilet, napisz mail na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując hasło Metalowe Mikołajki, a w treści swoje dane: adres, telefon, imię i nazwisko (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Losowanie i ogłoszenie zwycięzców w piątek (5.12) o godzinie 20.00. Zapraszamy do zabawy!

Rozstrzygnięcie konkursu. Bilety wygrali Anna Kruk i Robert Ziemichod. Gratulujemy! Bilety do odbioru przed koncertem w barze, należy po prostu podać swoje dane oraz mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl