Strona główna

Szczepańskiego popiera 81 %. Skład nowej rady gminy. Komentarz

Szczepańskiego popiera 81 %. Skład nowej rady gminy. Komentarz

2014-11-17 10:37:19  |  Tekst i fot. mz

Zbigniew Szczepański rządzić będzie już siódmą kadencję. Nie miał nawet przeciwnika. Nie było wyboru, był za to plebiscyt. 81,37 % mieszkańców opowiedziało się za dotychczasowym włodarzem. Znamy też nieoficjalny skład Rady Gminy Chojnice. Frekwencja w gminie wyniosła 42,65 %.

 

Gminna komisja jeszcze liczy głosy, ale wstępne informacje i jeszcze nieoficjalną listę podaje sekretarz gminy Chojnice Stefania Majewska – Kilkowska: Ryszard Kontek (Rozwój Gminy Chojnice), Józef Kołak (Porozumienie Obywateli Gminy Chojnice), Jarosław Kurek (RGCh), Robert Piesik (KWW Roberta Piesika), Irena Dorawa (RGCh), Tadeusz Stelmaszyk (RGCh), Bożena Borowicka (POGCh), Stefan Gruźliński (Prawo i Sprawiedliwość), Krystyna Kuczkowska (POGCh), Benedykt Jażdżewski (RGCh), Ewa Pruska (PiS), Kazimierz Sikora (KWW Wsi Sławęcin), Tadeusz Kujawski (POGCh), Danuta Łoboda (RGCh), Franciszek Borzych (RGCh).

Wśród piętnastu nazwisk jest sześciu dotychczasowych rajców: R. Kontek, J. Kołak, J. Kurek, B. Jażdżewski, D. Łoboda, F. Borzych. W radzie wójt będzie miał siedmioosobową reprezentację swojego Komitetu Rozwój Gminy Chojnice. Jedną trzecią rady stanowić będą panie. W jednym przypadku kandydatka wygrała przez losowanie. To Bożena Borowicka z Pawłowa, która tak samo jak Eugeniusz Śliwiński otrzymała 165 głosów. W składzie tym zabrakło przewodniczącego rady gminy minionej kadencji Tadeusza Leszczyńskiego.

Aktualizacja, godz. 13:50, wyniki zostały potwierdzone, komentarz wójta Zbigniewa Szczepańskiego

Wójta Zbigniewa Szczepańskiego, który rządzi gminą od czerwca 1990 roku, zapytaliśmy czy jest zadowolony z uzyskanego poparcia i frekwencji wyborczej. - Frekwencja była dosyć skromna. Jeśli chodzi o moją osobę, to bałem się czy osiągnę w ogóle ten próg 50 % plus 1. Jestem realistą, natomiast wychodziłem z założenia, że będę szczęśliwy, jeśli otrzymam 2/3 ważnych głosów, czyli jeżeli spośród trzech głosujących mieszkańców dwóch na mnie zagłosuje. Nie spodziewałem się takiego wyniku, ponad 81 %. To jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Jeżeli po 24 latach kierowania tą piękną i aktywną gminą otrzymuję taki wynik, to jest duża frajda i satysfakcja. Z drugiej strony już się martwię, jak to robić, by nie zawieść tego ogromnego zaufania społecznego.

W radzie znalazło się siedmiu reprezentantów Rozwoju Gminy Chojnice, z kim dogada się wójt by mieć większość? - Nie ukrywam, że liczyliśmy na więcej mandatów. Natomiast my się dogadamy z wszystkimi, m.in. już rozmawiałem z bardzo aktywnym sołtysem Sławęcina Kazikiem Sikorą. Już witamy go w naszej drużynie, podobnie jak aktywnego sołtysa Kłodawy Roberta Piesika. Mamy też dwóch przedstawicieli z PiS-u. To też jest nasz koalicjant, bo przecież moim zastępcą jest szef PiS-u na powiat chojnicki. Także mamy 11, czyli większość, ale nie chcę tylko tak powiedzieć, bo mi się będzie dobrze współpracowało ze wszystkimi, jak choćby z Józkiem Kołakiem. To ma znaczenie przy obstawianiu stanowisk funkcyjnych, ale wszyscy będziemy pracowali na rzecz społeczności gminy Chojnice.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl