Strona główna

Zebranie Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach

Zebranie Oddziału Powiatowego LOP w Chojnicach

2014-10-31 11:45:21  |  Sławomira Brunka

Dnia 30.10.2014 w restauracji Sukiennice w Chojnicach odbyło się zebranie członków i sympatyków Ligi Ochrony Przyrody. Główny punkt spotkania to szkolenie  w ramach projektu „Zwiększenie kompetencji mieszkańców obszarów Natura 2000” odnośnie prac ZLW w ramach przygotowania PZO prowadzone przez Władysławę Lorbiecką – przedstawicielkę Zarządu Wojewódzkiego LOP w Gdańsku. Celem szkolenia  było  zapoznanie z zasadami ochrony przyrody na obszarach Natura 2000.


Nauczyciele uczestniczący w zebraniu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia i materiały edukacyjne, które będą mogli wykorzystać na zajęciach w szkołach. Dzięki temu uczniowie poznają zagadnienia związane z ochroną przyrody na obszarach Natura 2000.

Następnie zostały omówione sprawy bieżące: organizowane konkursy i turnieje wiedzy dla uczniów, przedstawiono informacje o planowanych w bieżącym roku szkolnym akcjach ekologicznych, których współorganizatorem jest LOP Chojnice. Omówiono także kwestię zbiórki   baterii w terenie miasta i gminy Chojnice, która prowadzona jest w szkołach.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zachęceni do współtworzenia strony internetowej LOP (wystarczy przesłac e-mail na adres lopgda@poczta.onet.pl krótką relację oraz kilka zdjęć z przebiegu wydarzenia o charakterze ekologicznym).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl