Strona główna

Prezes Paluch dostał podwyżkę

Prezes Paluch dostał podwyżkę

2014-09-23 12:07:32  |  Tekst i fot. mz

Mariusz Paluch, kierujący miejską spółką Centrum Park, od 1 sierpnia zarabia 9900 zł brutto. Wcześniej jego uposażenie wynosiło 8250 zł. Temat podwyżki na poniedziałkowej sesji wywołał Bartosz Bluma z PiS.

Zdaniem burmistrza Arseniusza Finstera, zarobki prezesa wcale nie są wygórowane, a ostatnia podwyżka jego wynagrodzenia miała miejsce prawie osiem lat temu. - Moim zdaniem, w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało, bo płacę ma dobrą, ale w porównaniu do innych małą. Prezesi innych spółek, co nie jest żadną tajemnicą, zarabiają więcej niż burmistrz miasta Chojnice.

Jak tłumaczy włodarz, to niecałe dwa procent waloryzacji rocznie, licząc od ostatniej zmiany wysokości pensji na początku 2007 roku. Owej waloryzacji burmistrz dokonał na prośbę samego zainteresowanego. Mariusz Paluch nie będzie miał żadanego wyrównania za prawie 8-letni okres. Zarabia więcej od 1 sierpnia tego roku, kiedy w życie weszło zarządzenie burmistrza.

Jak burmistrz argumentuje swoją decyzję? - W ostatnim roku wykonano w parku wodnym szereg różnych prac zwiększających jego atrakcyjność, co widać i słychać. Prezes rozpoczął program związany z restrukturyzacją całego terenu, sprzedając nieruchomości wokół basenu – wyjaśnia Finster. - Nie ma tu żadnej sensacji.

Mariusz Paluch został też szefem sztabu wyborczego burmistrza.

Zarządzenie burmistrza z dn. 28.07.2014 r.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl