Strona główna

Zgłoś się na szkolenie i zostań wolontariuszem w DPS

Zgłoś się na szkolenie i zostań wolontariuszem w DPS

2014-09-03 11:44:41  |  Joanna Ossowska koordynator projektu, Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach

Masz czas którym możesz się podzielić? Chciałbyś zrobić coś dla innych? Zostań wolontariuszem! Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach bierze udział w projekcie realizowanym w ramach Rządowego Programu „Aktywność Społeczna Osób Starszych” (ASOS) przez fundację hospicyjną, którego celem jest utworzenie i rozwój wolontariatu w domach pomocy społecznej w województwie pomorskim.


W ramach programu Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach zaprasza na bezpłatne szkolenie, wszystkich, którzy chcieliby pomagać jako wolontariusze. Zaproszenie na szkolenie skierowane jest do wszystkich chętnych, w tym przede wszystkim do seniorów.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 18 września 2014r. o godzinie 9.00 w Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach, budynek przy szpitalu. Zapisy na szkolenie pod numerem tel. 535 074 321. Informacje na temat szkoleń oraz dane kontaktowe do koordynatorów znajdują się również TUTAJ. Więcej informacji na stronie www.dpschojnice.pl.

Każdy może pomagać. Obecność wolontariuszy w domu pomocy ma na celu wsparcie pracy profesjonalnego zespołu opiekuńczego. Jednym z najważniejszych zadań jest towarzyszenie mieszkańcom - wspólne spędzanie czasu, rozmowa, spacer, czytanie itp. Inną potrzebą jest pomoc w drobnych czynnościach dnia codziennego. Można również zaangażować się w organizację uroczystości, spotkań czy imprez odbywających się w DPS (tzw. wolontariat akcyjny).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl