Strona główna

 Złoty Piotr i srebrna Natalia

Złoty Piotr i srebrna Natalia

2014-07-21 15:50:57  |  gruchalateam.pl,

W świdnickiej hali sportowej na Zawiszowie w województwie Dolnośląskim odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie.Podczas turnieju Boxing Team Chojnice reprezentowali w wadze do 50kg Piotr Szczukowski oraz w wadze do 48kg Natalia Narloch. Opisywany turniej zakończył się ogromnym sukcesem ponieważ reprezentanci Teamu wywalczyli dwa medale.


Złoty medal wywalczył Piotr Szczukowski,który po wcześniejszych eliminacjach w Gdyni oraz Grudziądzu gdzie okazał się najlepszy w Świdnicy potwierdził swoją klasę. W drodze po "złoto" Piotrek rozstrzygał swoje walki następująco. Pierwszą potyczkę wygrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem gospodarzy Mateuszem Lewandowskim (Polonia Boks Świdnica),następnie pokonał niejednogłośnie na pkt z 2­1 Budysia Tomasza (Champion Nowy Dwór Maz.)i tym samym zapewnił sobie występ w finale. Podczas walki finałowej reprezentant Chojnic wygrał jednogłośnie na punktu z Amadeuszem Jaskuleckim (Hetman Zamość) i tym samym został złotym medalistą OOM.

W gronie dziewcząt Boxing Team Chojnice reprezentowała najmłodsza uczestniczka OOM Natalia Narloch.Bardzo trudne zadanie czekało debiutującą zawodniczkę z Chojnic. Jednak dzięki determinacji pokonała 3:0 bardziej doświadczoną rywalkę z Carbo Gliwice Aleksandrę Subotowicz.W walce o złoty medal zabrakło trochę szczęścia ponieważ po dramatycznej i wyrównanej walce sędziowie stosunkiem głosów 2:1 uznali że złoto należy się zawodniczce gospodarzy Świeżej Angelice (Polonia Boks Świdnica).

­ Jestem niezmiernie dumny i szczęśliwy z występu Piotrka i Natalii.Po wielkim sukcesie w Grudziądzu i wywalczeniu historycznego sukcesu przez "Chojnickie Złotka" kolejny sukces.Trochę terminy pokrzyżowały nam plany ponieważ Weronika Zakrzewska pewna kandydatka do złotego medalu nie mogła obronić tytułu ponieważ startuje w Mistrzostwach Europy i to z powodzeniem bo w pierwszej walce wygrała 3:0 z mistrzynią Anglii ­ powiedział Marcin Gruchała.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl