Dwa srebrne medale młodych żeglarzy

2014-07-02 00:11:48  |  Sławomir Januszewski

W dniach 28-29 czerwca odbyły się na Zalewie Koronowskim w Pieczyskach Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie optimist. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi żeglarze z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i Ludowego Klubu Sportowego Charzykowy.

Kacper Żywiczka z ChKŻ Chojnice zdobył srebrny medal w konkurencji chłopców. Złoto wywalczył zawodnik Y.K.P. Gdynia Maciej Lutyński, brąz wywalczył również zawodnik Y.K.P. Gdynia Gustaw Miciński. Także srebro w konkurencji dziewcząt zdobyła zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska. Złoty medal wywalczyła Anna Januszewska ze Y.K. Stal Gdynia, a brąz Pola Dzik z Y.K.P. Gdynia. Czwarte miejsce tuż za podium przypadło Barbarze Mindak zawodniczce LKS Charzykowy. W rozgrywanych równolegle regatach o Puchar Łuczniczki Agnieszka Pawłowska zajęła 3 miejsce i 2 miejsce w kategorii dziewcząt. Puchar Łuczniczki wywalczył zawodnik Y.K.P Gdynia Maciej Lutyński, przed Anną Januszewską z Y.K. Stal Gdynia.